Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmā izstāde Gulbenē

Gulbenes kultūras centrā ikviens tiek aicināts ieskatīties talantīgās jaunās mākslinieces rancēnietes Evitas Rusovas gleznu izstādē "Atskaite". Izstāde tika atklāta pagājušajā nedēļā un būs skatāma līdz 5.augustam. Vairāk foto šeit.

Evita Rusova šobrīd studē Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē vizuālās mākslas un mākslas vēstures skolotāja specialitātē. Daudziem Evitas vārds un arī viņas darbi jau būs pazīstami, jo viņas izstādes ir bijušas gan dzimtajā Rankas pagastā, gan arī kaimiņos Lizuma pagastā un arī Jaunpiebalgas pagastā. Šopavasar kopā ar saviem kursabiedriem Evita veidoja arī izstādi Rīgā "Dzīvā iela". Taču Gulbenē viņa savus darbus plašākai publikai rāda pirmo reizi. Stāstot par to, kāpēc izstādei kultūras centrā ir dots nosaukums "Atskaite", māksliniece atklāj, ka šeit ir redzama gleznu izlase, kas tapusi pēdējo piecu gadu laikā.

"Manās gleznās vairāk atrodami ziedu, ainavu un animāliju motīvi, mazāk figurālisms. Mīlu krāsas. Gleznās atklāju savu pieredzi. Starp maniem darbiem var atrast vienkārši skaistu ainavu, kā arī nedaudz smeldzīgu patiesību," stāsta Evita.

Lai radītu pilnīgāku iespaidu par izstādi "Dzīvā iela", Evita kopā ar saviem darbiem uz Gulbeni ir atvedusi arī kursabiedra Jura Efnera gleznas.

"Kad Rīgā veidojām izstādi "Dzīvā iela", mums materiāli bija ļoti grūti. Tieši tādēļ nolēmām lūgt palīdzību savos pagastos un novados. Sazinājos ar novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecāko konsultanti Edīte Siļķēnu, kura bija ļoti atsaucīga. Esam pateicīgi par mums sniegto atbalstu, pateicībā tika apsolīts veidot izstādi Gulbenē," stāsta Evita.

Atklājot izstādi, Evita pateicās visiem, kas viņai ir palīdzējuši un atbalstījuši. "Es esmu patiesi gandarīta. Šī būs ļoti jauka vasara, kas man paliks prātā ar ļoti labām atmiņām," saka māksliniece.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide