Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmizrāde neatstāj vienaldzīgu, liek padomāt 23

Pagājušajā sestdienā Gulbenes Tautas teātris ielūdza skatītājus uz pirmizrādi "Stigma", kas tapusi pēc rakstnieces Gundegas Repšes stāsta motīviem. Skatītāju vērtējums šim sarežģītā literārā darba pārnesumam uz skatuves ir dažāds. Luga ir stāsts par mums pašiem, tāpēc katrs no redzētā var paņemt sev vēlamo. Katrā ziņā Tautas teātris kopā ar režisori Edīti Siļķēnu ir ļāvies jauniem radošiem meklējumiem. Vairāk foto šeit.

"Pirmizrāde ir notikusi. Manuprāt, kopumā tā izdevās par 85 procentiem. Tikai tagad aktieri arvien vairāk piepildīs savu tēlu un izrādi. Tikai nonākot saskarsmē ar skatītāju, ir saprotams, kas ir jādara mazliet citādāk, kas jāpapildina, lai skatītāji lugas domu uztvertu labāk. Vienam skatītājam izrāde patika, otram - ne. Paldies Dievam, ka ir tik dažādi viedokļi, jo jebkuras izrādes galvenais uzdevums ir radīt skatītājos emocijas un pārdomas. Skatītājam ir viegli. Viņš atnāk uz izrādi un kā no profesionāliem aktieriem uzreiz gaida, lai viss būtu perfekti augstākajā līmenī, bet aktierim ir vajadzīgs laiks, lai iejustos un iedzīvotos tēlā un izrādē. Tāds ir katras izrādes ceļš," saka režisore.

 

Viņa vienmēr gan sev, gan aktieriem izvirza jaunus uzdevumus. To apliecināja arī šis iestudējums, kas no visiem ir prasījis ļoti daudz enerģijas.

 

Tas ir stāsts par mīlestību, tās trūkumu, patiesām jūtām un kaislību, kurā risināta dzīves un mūžības tēma. Luga neatstāj vienaldzīgu, bet liek padomāt.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

es

Nedod dievs,kā nepatika Diānai kritika.Citu neko neuztvēra,kā vien patērētāju sabiedrību.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 12:42

Ilga

Jā, ir uzburta telpa, izplatījums, kur augt un tiekties. Lai izdodas!

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 22:42

Diāna

Mīļš paldies par cītīgo kritiku! Tā ir vislabākā uzslava kāda vien ir iespējama!!!! Tātad nav vienalga. Tātad ir pretenzijas. Ir attieksme. Jau no tā vien pārņem laimes sajūta. Protams, amatierteātris, protams, sarežģīts darbs, protams, var labāk. Un būs labāk! Jo ir radošā procesā šis darbs. Tas vēl top. Režisore ir kā diriģente šajā procesā. Un, protams, radoši var augt, tikai darbojoties, riskējot, darot, gūstot pieredzi. Audzinot sevi un skatītājus, pārvarot pretestību sevī, cīkstējoties ar diskomforta sajūtu. Atkal jau sevī un skatītājos. Ir laba sajūta. Nevis kā pēc "Uh!" vai umpapā" gabala spēles. tagad esam pavisam tuvu Gulbenes Tautas teātra pirmsākumu uzstādījumiem ideju, ideālu ziņā. To sāka Pēteris Sūcis, pirmais šā teātra režisors. Edīte Siļķēna turpina. Pa savam, bet tikpat ideālistiski kā Pēteris, kā novadnieks Jānis Poruks. Romantiski un bez izdabāšanas patērētāju sabiedrībai.

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 21:56

Andis

Paldies par izrādi! Viss kā jau amatierteātrī ...
Un nevajag tiekties pēc dižās mākslas, ko nevar būtībā pacelt! Par tēliem - Anču un Birznieci manīt vietām. Suseklim lielāku lomu! Odumiņa laba tikai, lai nečiepst zem deguna.
Lai veicas!

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 21:35

Ilvita

He he he nekādas saspēles un privatizācijas(jauns termins režijā)
Malači aktieri un Edīte, kad sākās latviskās beigas, kaut kas sirsniņā ietrīsējās un tas jau ir pats galvenais. Turās!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 16:47

jā palika nesaprasti. tas ir progress, tātad ir vērts

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 12:27

šim teātra kolektīvam režisore izvēlējusies pārāk sarežģītu Repšes stāstu. Ne režisoram, ne kolektīvam tas nebija pa spēkam. Tad jau labāk kaut ko vienkāršāku, bet ar labāku izpildījumu. Varējāt nesteigties ar pirmzrādi, bet paslīpēt aktiermeistarību un režiju.

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 12:09

es

man gan patīk šis darbs, jo tur ir, par ko padomāt. līdz ar to tieši šādu darbu var uzskatīt par mākslu

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 12:04

Rasa

Pēdējo gadu visšvakākā GTT izrāde...iepriekšējās izrādes bija fantastiskas-uz uz tām gāju atkārtoti un katru reizi jūsmoju par aktierspēli,kulmināciju,izpildījumu,pašu ideju...šajā izrādē nebija nekā oriģināla-viss bija paredzams...aktierspēle bija diezgan pašvaka,daži personāži varēja vispaŗ nebūt, jo viņu loams neizprotamas....
Nepameta sajūta, ka es visu laiku kaut ko gaidīju, bet nesagaidīju...

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 11:09

senā roma

Nu, kātad - maizi un izpriecas ! Tas jau labi pasen ir bijis un turpinās joprojām. Negribam mēs redzēt savu neglito vaigu, negribam neko saprast, tikai galvu smiltīs un izliekamies, izliekamies, izliekamies....

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 09:28

Manas domas

Tagad kā nekad agrāk vajag pozitīva rakstura izrādes. Esam noguruši no skaudrās realitātes. Manuprāt, ļoti neveiksmīga izrādes izvēle. Tāpēc nebrīnos, ka tā varēja arī nepatikt... Izbrīna režisores augstais pirmizrāde novērtējums - it kā izdevusies par 85 %, ja tik augstu vērtējumu neatļaujas pat profesionālie teātri savā pirmizrādē.
Liiela daļa skatītāju nedzirdēja aktieru teikto uz skatuves, tad par kādām "emocijām un domām", kā apgalvo režisore, šeit varam runāt?

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 02:59

Bija labi! Vienīgais mīnuss - skaņa. Bet , kad pieslīpēsies, būs labs pārdomu gabals. lai veicas!

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 18:08

arī skatītāja

Piekrītu, ka vienmēr nevajag Silmačus ! Bufetnieču jociņi arī nav vienmēr vietā. Vispār jau G.Repšes stāsti nav no tiem vienkāršajiem. Derētu vairāk informācijas iepriekš. Varbūt mēs, skatītāji, arī varētu būt atvērtāki dažādajam un citādākajam. Bet tomēr ir liels prieks par to, ka tādā mazā provinciālā Gulbenītē cilvēki pēc darba iet mēģināt, spēlēt un spēj ko jaunu, nebijušu mums sniegt. Lai veicas turpmākie meklējumi, tad jau sekos arī atradumi !

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 17:46

Gausais

Jā, ar skaņu bija tā kā bija. Kādus 30% nedzirdēju. Bet varbūt vienkārši sen nebiju mazgājis ausis. Kopumā vairāk patika nekā nē. Labprāt noskatītos vēlreiz pēc kādām 20 izrādēm. Sevišķi patika Anča un Odumiņa. Lai jums veicas.

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 17:26

klaarucis

man tiešām patika!
īsti nesaprotu tos, kam nepatika. Manuprāt, nevar taču vienmēr spēlēt Skroderdienas Silmačos...:) Bija, ko domāt, ko pārdomāt. Režisorei paldies, arī aktieriem!
Piekrītu Anitai - pēc gada būs labāka aktierspēle! Turieties!

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 17:05

inga

Man patiešām patika, bija par ko padomāt. Prieks, ka teātris meklē jaunas radošas idejas

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 16:38

Kultūra un izklaide