Pirmo reizi Latvijā notiks starptautiskas grūmeru sacensības!

17. martā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Ķīpsalā mājdzīvnieku izstādē “PetExpo 2018” pirmo reizi notiks starptautiskās grūmeru jeb suņu frizieru sacensības. Dodies uz izstādi, vēro aizraujošo konkursu un salīdzini modeļa izskatu pirms un pēc!

Latvijā pirmajās starptautiskajās suņu frizieru sacensībās Ķīpsalā piedalīsies 16 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas, Francijas, Ukrainas un citām valstīm. Frizierus vērtēs kompetenta žūrija no Spānijas un Beļģijas.

Sacensības norisināsies četrās kategorijās: “Plūcamie suņi” – tiks frizēti šnauceri un terjeri, “Cērpamie suņi” – modeļu lomā iejutīsies pūdeļi, seteri, kokerspanieli un bišoni, “Kreatīvais griezums” – šajā kategorijā šķirnei nav nozīmes, frizieri izpaudīsies pilnīgi radoši un rādīs visu, ko prot, kā arī kategorijā “Šķirnei atbilstošs griezums”, kur jāizveido konkrētas šķirnes standarta griezums.

Suņu frizēšana nav tikai šķirnes suņu greznumlieta!

Līdzīgi kā cilvēkiem arī daudziem suņiem matu griezums ir regulāri jāatjauno, lai tie netraucētu un nekristu acīm priekšā. Savukārt svarīgiem pasākumiem tiek veidotas īpašas frizūras – arī suņiem. “Ir šķirnes, kurām teju obligāti regulāri ir nepieciešams saīsināt spalvu, ir tādas, kurām ir strikti noteikti griezumu standarti, tomēr grūmings nav paredzēts tikai šķirnes suņiem,” stāsta viena no “Suņu centra BIS” vadītājām Jeļena Tokareva un piebilst, ka arī 17. martā grūmeru sacensībās modeļu lomā iejutīsies ne tikai šķirnes suņi.  

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide