Pirmo reizi Latvijā radīsim mūsdienu tautas mūzikas svētkus

No 19. līdz 21. augustam Latvijā notiks pirmie mūsdienu tautas mūzikas svētki "Radagars" - līdz šim nebijis brīvdabas pasākums, kas sevī apvieno latviešu senču gudrību un laikmetīgās kultūras pieredzi. Svētki gan lielus, gan mazus dalībniekus priecēs ar tautas un populārās mūzikas koncertiem, lustīgiem latviešu un citzemju dančiem, dažādām amatniecības, muzikālajām un izglītojošajām darbnīcām, kā arī mājražotāju un amatnieku tirdziņu. "Radagars" trīs dienas notiks Druvienas pagasta “Silmačos”.

"Mūsdienās, kad radošums lielākoties kļūdaini tiek balstīts tikai uz prāta konstrukcijām un intelektuālu sāncensību, ir tik svarīgi veidot apstākļus un notikumus, kuros iespējama autentiska, mistiska pieredze. Tādos notikumos dzimst jēgpilnas lietas, kas aizkustina līdz dvēseles dziļumiem. "Radagars" būs tieši tāds - cilvēcīgs, skarošs, dvēselisks ietvars, kura radītāji nepastarpināti būs visi klātesošie. Caur mūziku, darbību, kopāsanākšanu radīsies jauna apziņa, kas, cilvēkiem dodoties majās, turpinās vibrēt viņu ikdienas darbos, emocijās, radītajā," par "Radagara" būtību stāsta viena no svētku līdzradītājām ININ jeb Inese Indāne.

Svinētāji Druvienā gaidīti jau piektdienas vakarā, lai iepazītu apkārtni, cits citu un pavadītu maģisku svētku vakaru, dziedot un dejojot pie svētku ugunskura. Sestdienā svētki sasniegs savu kulmināciju un pārsteigs ne tikai ar koncertiem un dejām, bet plašām iespējām radoši izpausties un mācīties katram pašam, lai svētdien dalībnieki dotos mājās pozitīvu emociju, jaunu ideju, prasmju un iedvesmas pilni. 

Tradīcijas mūsdienu skanējumā
Muzikālo baudījumu visas dienas garumā nodrošinās pašmāju postfolkloras grupas "Dārdi" un "Daba San", grupa ar muzikāli romantisku skanējumu "Young and The Oak People", kā arī akordeonists, komponists un folkmūziķis no Igaunijas Kulno Malva. Par muzikāli daudzveidīgu skanējumu un laikmetīgu atmosfēru rūpēsies par folk-hip-hop žanra aizsācēju dēvētais Misters un elektroniskās mūzikas pārstāvis, bītmeikers Noitro.

Tāpat visas dienas garumā gan lieli, gan mazi svētku svinētāji aicināti uz muzikāli garšīgām un izglītojošām darbnīcām un amatnīcām. Meistaru vadībā būs iespēja gan pašam izgatavot savu mūzikas instrumentu, gan iemācīties tā spēles pamatprincipus. Interesenti varēs "šeptēties pa ķēķi", apgūstot maizes cepšanas tradīcijas un svaigēšanas smalkumus, piedalīties iedvesmojošās sarunās, apgūt pirtzinības, darināt ādas pastalas, koka karotes un dažādos citos veidos ļaut vaļu savai radošajai enerģijai jeb "radagaram".

Kultūras baudītājus aicina arī pašiem radīt
Savu kulmināciju svētki sasniegs ar "Lielo radīšanas stāstu" sestdienas vakarā - tā tapšanā, uz vietas improvizējot, iesaistīties aicināts ikviens svētku dalībnieks. Stāstu par radošās uguns meklējumiem muzikālās skaņās ietērps kopprojekti starp mūsdienu tautas mūzikas grupām un tādiem māksliniekiem kā Raimonds Tigulis, Leila Alijeva, Lauris Valters, Inin Nini. Pēc koncerta visi aicināti uz garo danču nakti - gan ar latviešu, gan cittautu dančiem Rīgas danču kluba vadībā.

Plašāk ar svētku programmu var iepazīties interneta vietnē www.radagars.lv vai www.facebook.com/svetkiradagars. Biļetes iespējams iegādāties: ekase.lv. Mūsdienu tautas mūzikas svētkus "Radagars" organizē "Druvienas Cilts" un draugi. 

Par "Druvienas cilti"
"Druvienas Cilts" ir Druvienas ciema ļaužu un tās draugu grupa, kuras mērķis ir radīt mūsdienīgu latviskās dzīvesziņas centru Druvienā, Gulbenes novadā, veicinot harmoniskas, domājošas un pašpārliecinātas sabiedrības veidošanos. Tā organizē nometnes ģimenēm, saulgriežu svētkus, dažādas izglītojošās nodarbības un citas aktivitātes latviskā garā. Plašāk: www.druviena.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide