Pirmo reizi tiek izdots filmas mūzikas celiņš diska formātā

Filmas “Nameja gredzens” mūzika izdota diskā ar nosaukumu “The Pagan King”, tajā apvienoti 22 komponista Riharda Zaļupes skaņdarbi, kas radīti īpaši šai filmai. Pasaulē filmu oriģinālmūzikas izdošana ir ierasta un populāra prakse, taču Latvijā tas notiek pirmo reizi.

Filmas mūzika veidota ļoti dinamiska, apvienojot simfoniskās, elektroniskās un pasaules mūzikas ietekmes. Mūzikas ieraksts tapis Latvijā un miksēts atbilstoši kino vajadzībām 5.1 formātā Helsinkos. Albuma māsterēšanu veicis viens no talantīgākajiem somu skaņu režisoriem Svante Forsbäck. Skaņdarbu nosaukumus palīdzējis izveidot viens no filmas Nameja gredzens scenārija autoriem Makss Kinnings.

Stāsta komponists Rihards Zaļupe: „Ir brīnišķīgi apzināties, ka ar latviešu mūziķiem, vokālistiem, skaņu ierakstu režisoriem, tehniķiem un citām personībām spējam ierakstīt mūziku un albumu filmai, kuru pēc kvalitātes būtu grūti atšķirt no mūsdienu Holivudas kino skaņu celiņa“. 

Filmas mūzika jau saņēmusi atzinību gan no skatītājiem, gan mūzikas profesionāļiem. Tās ierakstā piedalījušies vairāk nekā 100 spilgtākie Latvijas mūzikas instrumentālisti un vokālisti – stīgu orķestris, metāla pūšamintrumentu un sitaminstrumentu ansambļi, jauktais koris, vokālā grupa Latvian Voices, Kaspars Zemītis, Oskars Petrauskis, Ieva Kerēvica, Emīls Balceris, Schola Cantorum un citi. Mūzikas ieraksta producents ir Normunds Šnē, bet pie diriģenta pults stājās pats komponists Rihards Zaļupe. Mūzika un disks tapis ar mecenātu Dinas un Jāņa Zuzānu atbalstu, diska prezentācija notika 9. februārī Rīgā, Valmiermuižas alus vēstniecības telpās.

Ieskats mūzikas diskā: https://soundcloud.com/rihards-zalupe-100833053/sets/the-pagan-king-1

Mūzikas disks būs pieejams www.greenrivermusic.lv, kā arī lejupielādei internetā.

Filma Nameja gredzens ir šobrīd vērienīgākais projekts Latvijas filmu nozarē, uz ekrāniem filma iznāca šī gada 17. janvārī un trīs nedēļu laikā filmu noskatījušies jau vairāk nekā 50 000 skatītāji. Filmu vēl iespējams noskatīties kinoteātros visā Latvijā – Rīgā (Forum Cinemas, Multikino, Cinamon, Splendid Palace), Liepājā, Daugavpilī, Siguldā, Valmierā,  Smiltenē, Kuldīgā, Cēsīs, Ventspilī.

Sadarbībā ar filmu izrādīšanas kompāniju Kinopunkts martā filmu Nameja gredzens varēs skatīties arī Latvijas kultūras namos.

Filmu atbalsta un finansē Nacionālais Kino centrs, VKKF, Latvijas Televīzija un Latvijas nacionālie uzņēmumi LMT, Depo, Latvijas valsts meži, Citadele u.c. Filmas Facebook konts: https://www.facebook.com/namejagredzens/?ref=bookmarks


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide