Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirms Jāņiem atklāj jaunu izstādi 3

Skaistu un pārsteidzošu pirmsjāņu dāvanu gulbeniešiem sarūpējusi radošā apvienība "Piektā māja", kas Gulbenes viesnīcas vestibilā atklāja zīda apgleznošanas kursu dalībnieku darbu izstādi "Sapņi. Saudzīgai lietošanai". Vairāk foto šeit.

"Es nevaru vārdos pateikt to sajūtu, kāda šogad bija. Ilgi domāju, kā lai nosaucam šo izstādi, līdz beidzot izdomāju, ka tie ir "Sapņi. Saudzīgai lietošanai. Par ko tad sievietes sapņo? Par gaismu, prieku, sauli, ziediem, skaistumu, jo laikam jau mēs vēlamies, lai tāda dzīve arī būtu. Gleznošana ir tāda liela izklaide, iespēja vairāk būt pašam cilvēkam ar sevi. Vismaz tajā brīdī, kad cilvēks to dara. Tad, kad sevī ir ko atrast, var arī uzgleznot. Visu jau var atrast tikai pats sevī," izstādes atklāšanā teica radošās apvienības "Piektā māja" vadītāja Sandra Dikmane.

 

Viņa apsveica visas kursu dalībnieces ar to, ka atkal ir izdevies radīt skaistus darbus un iekārtot izstādi, kā arī atvainojās tiem dalībniekiem, kuru visi darbi izstādē nav aplūkojami, jo nepietika vietas.

 

"Tagad mums ir tikai trīs gadi, kopš šādi darbojamies. Tad, kad svinēsim piecus gadus, tad iekārtosim lielu izstādi. Ja šogad apgleznotās zīda šalles un uz zīda veidotās gleznas papildina apgleznoti trauki, tad turpmākajos gados būs iespējams apgūt vēl citas mākslas tehnikas. Galvenais, lai būtu tikai darītāji," mudināja apvienības vadītāja.

 

S.Dikmane pateicās arī viesnīcas vadībai par iespēju izstādi iekārtot tieši viesnīcas vestibilā. Arī darbu autori pateicās S.Dikmanei par iespēju kursos apgūt dažādas jaunas iemaņas.

 

Izstādē ikviens var aplūkot apgleznotus keramikas un stikla traukus, uz zīda veidotas gleznas un apgleznotas zīda šalles.

 

S.Dikmane stāsta, ka katru gadu kursus apmeklē arvien jauni dalībnieki.

 

"Pie kā strādāsim rudenī, to es vēl nezinu, jo arī man ir vajadzīgs brīvs laiks, lai visu izplānotu un izdomātu," viņa piebilda.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Forš,i ka sievietes pēc 50 māk izklaidēties...

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 09:08

es

ļoti skaista izstāde, iegāju nejauši garām ejot, jo uzrunāja skaistie darbi viesnīcas vestibīlā. paldies par jaukajiem darbiem, un ar nepacietību gaidīšu jauno sezonu un informāciju par kursiem zīda apgleznošanā.

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 22:05

kautrīgais

Paldies, ka jūs tādas esat- mākslinieces! Pateicoties jums, pasaulē skaistuma kļūst vairāk. Un tas taču ir jauki, ne tā?

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 18:26

Kultūra un izklaide