Pošas uz Dziesmu un Deju svētkiem 13

Labāko rezultātu šīsvasaras Dziesmu un Deju svētku pūtēju orķestru skatē, kura notika Ogres novada kultūras centrā, ir uzrādījis Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris, iegūstot 1.vietu, kā arī orķestris ir izvirzīts uz fināla konkursu 2.jūnijā koncertzālē Lielajā ģildē.

Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestra vadītājs Donāts Veikšāns “Dzirkstelei” stāsta, ka šī jau ir ceturtā reize, kad orķestris izcīnījis 1.vietu. Viņš piebilst, ka Dziesmu svētkos uzstāsies arī ar defilē programmu un spēlēs kādā no katedrālēm. “Dziesmu svētkos mēs vienmēr esam spēlējuši kādā no katedrālēm. Pagājušajos svētkos spēlējām Jēkaba katedrālē. Domāju, ka arī šogad mēs tur spēlēsim,” saka D.Veikšāns.

D.Veikšāns stāsta, ka 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, orķestris spēlēs pie Brīvības pieminekļa. “Parasti spēlē seši septiņi orķestri, un mēs esam viens no tiem, kas kuplina programmu,” saka D.Veikšāns.

Bijis paredzēts konkurss arī Krievijā, bet uz to orķestris, visticamāk, nebrauks, lai gan, kā uzsver D.Veikšāns, novada dome bijis ieinteresēta, lai turp dotos. “Bija atbalsts, liela pretimnākšana, bet gatavošanās konkursam ir nopietna. Negribu orķestra dalībniekus saraustīt, jo tuvojas Dziesmu svētki,” atzīst D.Veikšāns.

D.Veikšāns stāsta, ka pūtēju orķestra dalībnieki ir tikuši pie jauniem tērpiem. Līdzekļus audumam nopelnījuši paši orķestra dalībnieki. Spēlējuši konkursā Polijā, kur balvā bijusi nauda, un orķestris to izcīnījis, bet vienā no Polijas katedrālēm priesteris teicis, ka viņš par tādu mūziku nevar bērnus laist projām neatlīdzinot. “Par nopelnīto naudu Polijā nopirkām materiālu. Tagad ar šiem tērpiem dosimies uz Dziesmu svētkiem,” saka D.Veikšāns.

Skatē novadu pārstāvēs trīs orķestri
Pūtēju orķestru skatē piedalījās 63 orķestri no visiem Latvijas novadiem, kopā vairāk nekā 2000 mūziķi. Gulbenes novadu II un III grūtības pakāpes grupā pārstāvēja trīs orķestri. Taču par dalību konkrētos pasākumos Dziesmu svētku gaitā orķestriem vēl būs jāpacīnās. Labāko rezultātu skatē uzrādīja Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris. Labi veicās arī Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestrim, kurš ieguva 2.vietu, taču repertuāru atspēlēs vēl 7.aprīlī Cēsīs. Abi orķestri oficiāli kļuvuši par Dziesmu svētku dalībniekiem. Skatē piedalījās arī Lejasciema kultūras nama pūtēju orķestris “Lejasciems”, kļūstot par Dziesmu svētku dalībnieku kandidātu. Lejasciema orķestrim priekšā vēl individuāla repertuāra atspēlēšana.

Avots: www.gulbene.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 13

...

Nesaprotu, kāpēc bērniem āpiedalās pieaugušo dziesmu un deju svētkos. Tad jau pieaugušajiem jāļauj piedalīties bērnu svētkos. Kāpēc izdalīt? Jaucam visu kopā...

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 16:09

es

Pats saproti ko uzrakstīji???:D

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 16:46

Bērnu vecāku pāris

Pilnīgi piekrītu!Un vēl dara kaunu pieaugušajiem kolektīviem.Bezkaunīgie!Labāk galvas Gulbenes purva rāvā iekšā!Diez cik tur ir liels dzelzs saturs?

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 16:49

Slimi

Jūs paši saprotiet, ko Jūs rakstat? Kurš vel kolektīvs spējs sasniegt tādus rezultātus, kā Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris? Neviens!! Labāk būtu muti aiztaisijuši! Un izlīduši ārā no četrām sienam, un kko darijuši nevis stulbi ***uši!

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 17:15

....

Tad, kad jāpiedalās pasākumā, tad bērns līdzvērtīgs pieaugušajam???? Kad jāatbild par savu uzvedību, vārdiem, tad tikai bērns... Bērniem ir bērnu dziesmu un deju svētki, pieaugušajiem savi.... Tad jau bērnu deju kolektīviem un koriem ar vajag ļaut tagad izbaudīt svētkus- uzstājoties.

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 17:19

Zinta

Šogad ir pieaugušo Dziesmu un deju svētki? Pieaugušo! Ar pieaugušo izklaidēm! Vecāki vai jūs domājiet ko darāt, ja citiem nav prāta?z

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 17:43

pāta nav

Orķestrī spēlē arī daudz dalībieku 18+...
Mazak *** vairāk darat..

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 18:13

....

Mūzikas skolas orķestrim vajadzētu piesaistīt mūzikas skolas audzēkņus, nevis gadiem "lāpīties" ar beidzējiem. Vai beidzēji ar maksā mēneša maksājumus, vai "dzīvo" uz mūzikas skolas skolēnu vecāku maksājumiem? Beidzēji var spēlēt kultūras centra orķestrī, nevis rezervēt sev vietas uz skolēniem, kas neapmeklē orķestri.

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 18:53

es

Traki, kāda tauta mums Gulbenē, kultūras līmenis nulle, priecājušies būtu, ka bērni piedalās un redz pasauli, bet te, tiešām kā purvā, ne ko vajag, ne ko redzēt, lai sēž mājās un datorā brīnās, tad nu gan būtu jauki!

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 20:26

Prieks!

Malači! Prieks par jauniešu sasniegumiem un darba augļiem. Žēl ,ka ir cilvēki, kas ir tikai kaut ko pa ausu galam dzirdējuši par šo orķestri un kam ir tikai sliktais, ko teikt. Protams, bērnu ir daudz, bet jauniešu arī netrūkst, dažiem jau pāri 18. Tā kā paziņa aktīvi darbojas orķestrī, varu tikai labu teikt. Prieks par jauniešiem un paldies skolotājiem!

pirms 3 gadiem, 2018.04.02 20:52

Artis

Nav tadu pieauguso Dziesmu svetki, tirlinu bars!

pirms 3 gadiem, 2018.04.03 04:53

Vineta

Prieks, ka bērniem tiek aizpildīts brīvais laiks. Ieguldījums nākotnē daudzās jomās.
Malači!

pirms 3 gadiem, 2018.04.03 13:05

Zane

Labāko rezultātu III grupā uzrādīja Daugavpils mūz.vid.pūtēju orķestris 47,33 punkti, 1.vieta, seko Jelgavas Mūz.vid.ar 46,03 punktiem-1,vieta, Gulbenes mūzikas skola-45,07 punkti 1.vieta. Visi rezultāti www.lnkc.gov.lv.......tā ir īstenība! Apsveicami, bet......vajag atspoguļot tā kā ir!!!!

pirms 3 gadiem, 2018.04.03 16:25

Kultūra un izklaide