Projektā “Satiec savu meistaru! 2018” piedalīsies arī meistari no Druvienas un Rankas 5

Laikā no 6. līdz 8. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji vairāk nekā 152 vietās visā Latvijā aicinās ikvienu interesentu uz pasākumu “Satiec savu meistaru!”, informē Latvijas Nacionālais kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

Starp daudzajiem pasākumiem, kas notiks visos Latvijas novados, noritēs arī mūsu novadā - plaša programma atvērtajās meistardarbnīcās Druvienā un dažādu tradicionālu ēdienu gatavošana Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centrā

L.Ertmane stāsta, ka kopš 2017. gada “Satiec savu meistaru!” Latvijas programmā iekļauta arī pasākuma norise ārvalstīs. "Luksemburgā asociācija “Luksemburga-Latvija” rokdarbu kopa “Sāntāpslis” aicinās apgūt dažādas mežģīņu darināšanas tehnikas – knipelētās, adītās un tamborētās mežģīnes," atklāj sabiedrisko attiecību speciāliste.

Viņa aicina pie meistariem pieteikties jau iepriekš, jo norišu vietās var būt ierobežots apmeklētāju skaits.

“Satiec savu meistaru!” jau tradicionāli norisināsies vienlaikus ar projektu „Eiropas amatu prasmju dienas”, kas aizsākts 2002.gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. Šogad akcijā piedalās jau 19 Eiropas valstis. 2018. gada pasākuma centrālā tēma ir “Pārnese nākotnē”, akcentējot ideju par tradīciju, meistarības iespējamo pārnesi nākotnē apmācot jaunāko paaudzi. Vairāk informācijas par “Eiropas amata prasmju dienām” ŠEIT.

Projekta „Satiec savu meistaru!” mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

“Satiec savu meistaru! 2018” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

:)

Forši! Vēl jaukāk, ja pie mums arī lēnām ienāktu Pasaules prasmju kustība ar prasmju centriem. Vietām, kur cilvēks varētu apgūt prasmes, kas viņam nav bijušas, bet kļuvušas nepieciešamas. Sākot ar malkas skaldīšanu, bedres rakšanu un beidzot ar ,matu apgriešanu citam cilvēkam, cauruma sienā aizšpaktelēšanu, vienkāršiem galdniecības darbiem, piemēram, naglas iedzīšanu un skrūves ieskrūvēšanu u.t.t. Nevis gari apmācības kursi uz kuriem pie mums taisa baigo biznesu, bet īsas pāris vakaru apmācības. Ir, ir tāda kustība pasaulē. Pat ikgadējus pasaules mačus rīko. Te vairāk https://worldskillsabudhabi2017.com/en/skills/

pirms 3 gadiem, 2018.03.17 17:52

:)

Tādēļ, ka Latvija ne ar ko neatšķiras no pārējās pasaules ikdienas pratības vajadzībās. Tas ir tūrisma uzspiests bubulis - mūsu, mūsu, lai to kā baigo trendu tirgot pasaules klaidoņiem (tūristiem). Vajag vietu, kur pa fikso varētu iemācīties pasaules naglu iedzīt sienā, pasaules vada divus galus salodēt, pasaules cementu pareizās proporcijās sajaukt ar granti un ūdeni, lai varētu pamatu stabiņu iebetonēt, ar pasaules cirvi Latvijas malkas bluķi saskaldīt, u.t.t. līdz bezgalībai. Cilvēki, kuri prot darīt māca cilvēkus kuri grib prast. ... un ne tikai kokles taisīt un prievītes pīt, bet IKDIENĀ nepieciešamas prasmes. Vienkārši.

pirms 3 gadiem, 2018.03.18 10:32

?

Mīļie.tad jau Buts bez drba paliks.ja cits citu prasmēm mācīs.

pirms 3 gadiem, 2018.03.18 12:11

:)

Buts jau vairāk uz profi prasmēm - gari kursi, sertifikāts beigās. Sadzīves prasmēm sertifikātu nevajag, bet gan pārliecību, ka protu izdarīt vienkāršu, bet nekad nedarītu lietu. Piemēram, ieskrūvēt spuldzīti, nomainīt automašīnai riteni, izcept pankūkas, aizlāpīt zeķi, atbrīvot aizdambējušos izlietni, sabindēt pušu pirkstu, iestādīt koku u.t.t.

pirms 3 gadiem, 2018.03.18 12:59

Kultūra un izklaide