Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Projekts “Baltie plankumi Gulbenē” un lokāls “Siltumnīca” aicina uz Elzas Niedres izstādi "Mirkļi"

Lokālā "Siltumnīca" Gulbenē (Gulbenē, Skolas ielā 1b) otrdien, 10.septembrī, tiks atklāta mākslinieces Elzas Niedres izstāde "Mirkļi".

Izstādē "Mirkļi" tiek aplūkota divu tuvāko attiecību tēma. Tas ir pieredzes stāsts par trīs gadu kopībā pavadītu laika posmu ceļā uz patstāvību, laimību un harmonisku pastāvēšanu ārpus pilsētas. Kā jau ierasts, iemūžināti tiek tieši skaistākie mirkļi un piedzīvojumi. Šoreiz gan tie attēloti viegli ironiskā gaisotnē. Stāsts bez sākuma un gala.

Elza Niedre ir jauna latviešu māksliniece, beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas, Vizuālās komunikācijas nodaļas bakalaurus un šobrīd turpina maģistru studijas. Studējusi apmaiņas programmā Barselonā. Pabeigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu vides dizaina apakšnozarē. Piedalījusies grupas izstādēs, kas notikušas RIX jauno mediju kultūras centrā, "Kim?" laikmetīgās mākslas centrā un citur. Ir bijušas arī vairākas personālizstādes, lielākoties fotogrāfijas.

E.Niedres darbs galvenokārt balstīts cilvēka personības izpētē, uzmanību koncentrējot gan iekšpus, gan ārpus tā figūras robežām. Kas viņi ir? Kā viņiem šķiet, kas viņi tādi? Kā viņi rīkojas konkrētās situācijās attiecībā pret vidi un citiem cilvēkiem? Galvenā zināšanu bāze izriet, izmeklējot sevis pašas personību un tās refleksijas, kas atklājas attiecībās ar pasauli, matēriju, apkārtējiem cilvēkiem un pieņemtajām sabiedrības normām. Tas nozīmē, ka visbiežāk darbi ir par pašas personības ietajiem attīstības ceļiem un tajos gūtajām mācībām.

10.septembrī pulksten 18,00 notiks izstādi atklājoša diskusija par tēmu "Kāpēc laukos?". Par savu pieredzi stāstīs: Karolīna Tarvida - pieredzes bagāta bērnu un pieaugušo nometņu vadītāja, kā arī dažādu radošu, apzinātu, iedvesmojošu pasākumu veidotāja, veselības saglabāšanas konsultante, pirts rituālu maģijas vadītāja, praktizējoša apzinātas neirozīmēšanas entuziaste, kā arī skaistas esības un dabiskas dzīves baudītāja; Kristīne Vārpiņa - nesen sākusi darboties jaunajā Gulbenes Valdorfa skolā kā skolotāja, brīvajā laikā aizraujas ar keramiku un holodinamikas procesiem; Mikus Rotavots - jau vairākus gadus darbojas kokļu darināšanas jomā, patīk izpausties radot dzeju un būvējot harmonisku dzīves telpu; Ģirts Laube - kokļu un mūzikas instrumentu meistars, dabiskās būvniecības praktiķis un sadarbības kopienu entuziasts.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide