Projekts "Satiec savu meistaru!": "Kalaņģos" mācīsies darināt lelles

No 31.marta līdz 2.aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji 167 vietās visā Latvijā aicinās uz pasākumu "Satiec savu meistaru! 2017", informē aģentūra LETA.

Plašas iespējas tiks piedāvātas ne viens Zemgalē, Kurzemē un Latgalē, bet arī Vidzemē, tostarp rakstnieka Apsīšu Jēkaba dzimtajās mājās "Kalaņģi" Gulbenes novadā notiks leļļu darināšanas meistarklases.

Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika stāsta, ka centrālais "Satiec savu meistaru! 2017" pasākums Rīgā notiks 1.aprīlī, "Swedbank Latvija" centrālajā ēkā un parkā.

"Pirmo reizi "Satiec savu meistaru!" Latvijas programmā iekļauta arī norise ārvalstīs. Luksemburgā meistares Maija Biķerniece, Inta Jansone un asociācija "Luksemburga-Latvija" aicinās apgūt pērļoto mauču jeb pulsa sildītāju un spundiņraksta adīšanu," atklāj I.Bika.

"Satiec savu meistaru!" tradicionāli norisināsies vienlaikus ar projektu "Eiropas amatu prasmju dienas", kas aizsākts 2002.gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. 2017.gadā akcijā piedalās 19 Eiropas valstis. Šī gada pasākuma centrālā tēma ir "Saišu stiprināšana", akcentējot saikni starp mākslu un zinātni, tradīciju un inovācijām, prasmēm un eksperimentiem, paaudzēm, meistariem un mācekļiem.

Projekta "Satiec savu meistaru!" mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

"Satiec savu meistaru! 2017" rīko Latvijas Nacionālais Kultūras Centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide