Projekts “Zudušās industrijas”: bibliotēka aicina tikties ar Čiekurkalna attīstības biedrības pārstāvi, arhitekti Grietu Gundari

Projekta ietvaros 1. oktobrī pulksten 16.00 Gulbenes novada bibliotēka aicina uz tikšanos ar Čiekurkalna attīstības biedrības pārstāvi, arhitekti Grietu Gundari.
Varēs uzzināt par vienas no Rīgas aktīvākajām apkaimju biedrībām – Čiekurkalna attīstības biedrību, par Čiekurkalna apkaimi, tās kultūrvēsturisko, industriālo mantojumu un cīņu par tā saglabāšanu un apkaimes iedzīvotāju līdzdalību. Biedrības pārstāve dalīsies savos iespaidos par Gulbeni.


Čiekurkalna attīstības biedrība (ČAB) ir nevalstiska organizācija, kas dibināta 2014. gada 20. decembrī ar mērķi darīt Čiekurkalna labā. Čiekurkalns ir viena no Rīgas senākajām apkaimēm, tā platība ir 567 ha, iedzīvotāju skaits līdzīgs Gulbenes iedzīvotāju skaitam – 7024.


Pēdējā laikā apkaime sabiedrības ievērību izpelnījusies ar diviem skaļiem notikumiem – cīņu par vēsturisku ēku saglabāšanu. Vienas ir militārajā teritorijā esošas vēsturiskās kazarmu ēkas, otrs - vecā TEC-1 ēka un dūmeņi. Par to, kā noritēja cīņa par šīm ēkām un kāds ir rezultāts, varēs uzzināt, tiekoties ar Čiekurkalna attīstības biedrības pārstāvi, arhitekti Grietu Gundari.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide