Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pūtēju orķestris svin desmito jubileju 3

Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris pagājušajā sestdienā ar skanīgu koncertu svinēja savas darbības desmit gadu jubileju. 2002.gadā kolektīvs izveidojās uz toreizējā Gulbenes kultūras nama Tautas pūtēju orķestra “Degsme” bāzes, sanākot kopā muzicēt gribošiem Gulbenes pilsētas un novada cilvēkiem.

Sākumā pūtēju orķestra kolektīvs bija starp skaitliski mazākajiem pūtēju orķestriem Latvijā. “Tagad muzicē 30, bet pirmsākumā bija tikai 22, 23 dalībnieki,” stāsta pūtēju orķestra diriģents Jolands Andževs. Viņš kolektīvu raksturo kā ļoti darbīgu, tādu, kas uzdrošinās apgūt arī ļoti sarežģītus skaņdarbus, un novēl visiem kopā muzikāli darboties vēl desmit un vairāk gadu.

Desmit gadu laikā orķestris ir koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā, Dānijā, Polijā un Čehijā. Kopumā tajā ir muzicējuši 40 mūziķi. Koncertā uzstājās arī Gulbenes kultūras centra bērnu popgrupa “Ledenes”, kas kopā ar orķestri izpildīja skaņdarbu “Lellīte”. Savukārt mūzikas pedagoģe akordeoniste Ligita Plešanova – Jarusova kopā ar orķestri klausītājus vedināja muzikālā pastaigā pa Elizejas laukiem. Koncertā trompetes solo izpildīja arī Egons Kliesmets, bet saksofona solo – Egija Kliesmete.


Kā tas pieņemts šādos pasākumos, netrūka ne ziedu, ne dāvanu, ne apsveikuma vārdu. Orķestra dalībnieki savam diriģentam J.Andževam dāvanā bija sarūpējuši platmali un baltus cimdus, bet mākslinieciskajam vadītājam un diriģenta asistentam E.Kliesmetam – ruporu, lai viņam būtu vieglāk vadīt orķestrantus. Kultūras un nemateriālā mantojuma centra pārstāvis Pēteris Vilks J.Andževam pasniedza Atzinības rakstu par ieguldījumu pūtēju orķestra mūzikas tradīciju saglabāšanā un novada kultūrvides veidošanā, sveicot desmit gadu jubilejā, kā arī Atzinības rakstu par radošu un kvalitatīvu pedagoģisko ieguldījumu jauno mūziķu audzināšanā un pūtēju orķestru tradīciju saglabāšanā. Centra vārdā viņš orķestrim uzdāvināja arī pāris jaunu skaņdarbu. Kolektīvs saņēma arī Gulbenes novada domes Pateicības rakstu par radošiem sasniegumiem un novada kultūras dzīves pilnveidošanu. Pilsētas dome dāvanā bija sarūpējusi iespēju atmaksāt autobusu kolektīva braucienam uz kādu no kaimiņvalstīm. J.Andževu un viņa vadīto kolektīvu sveica arī Sveķu speciālās internātpamatskolas darbinieki, Madonas pūtēju orķestra saksofonistu kvartets, klausītāji, kā arī Gulbenes Tautas teātris un kultūras centra kolektīvi, kas orķestrim dāvināja īpašu atpazīšanas zīmi un īpašus diriģentu zižļus, bet vadītājiem – lauru lapu vainagus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Šis bija koncerts, kas iedvesmu spēja dot vēl turmākās dienas. Fantastisks! Paldies jums,spēlmaņi!

pirms 8 gadiem, 2012.03.15 11:17

Paldies par jauko koncertu. Lai Izturība un veiksme viņiem

pirms 8 gadiem, 2012.03.13 06:54

Kultūra un izklaide