Putnus vērot dosimies arī Gulbenes novadā!

Jau tradicionāli Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi 18. un 19. aprīlī organizē Putnu dienas visā Latvijā. Šoreiz LOB 30 gadu jubilejas ietvaros notiks 32 bezmaksas pasākumi - gan putnu vērošanas ekskursijas, gan radošās un putnu būrīšu darbnīcas. Informē LOB sabiedrisko attiecību koordinators Agnis Bušs.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības mājaslapa informē, ka 18.aprīlī putnu vērošana (pastaiga) notiks Litenē. Tikšanās - pulksten 10.00 pie bijušās Litenes mežniecības. Pārgājienā, kuru vadīs Elvijs Kantāns, līdz pulksten 14.00 apsekos Litenes muižas parku un apkārtējos laukus. Pēc ekskursijas Litenes mežniecībā notiks lekcijas/diskusijas par dabu. Pieteikties pa tālruni 26264611.

Putnu vērošana Gulbenes apkārtnē (pastaiga) notiks arī svētdien, 19.aprīlī. Tikšanās - pulksten 10.00 pie Gulbenes bibliotēkas (O.Kalpaka ielā 60a, Gulbenē). Pārgājiens, ko vadīs arī Elvijs Kantāns, ilgs līdz pulksten 14.00. Pieteikties pa tālruni 26264611.

A.Bušs stāsta, ka dalība ikvienā Putnu dienu ekskursijā un pārējās putnu dienu aktivitātēs ir bez maksas, tajās piedalīties tiek aicināts ikviens interesents.

"Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu aprīļa mainīgajos laika apstākļos. Ieteicami visās ekskursijās ir ūdensizturīgi apavi un vēja noturīgas jakas. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus. Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji, kuri palīdzēs atpazīt dažādās putnu sugas un stāstīs par to dzīves paradumiem,"  skaidro A.Bušs.

Putnu dienas finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide