Radinieki mākslu rada kopā 2

Brīnišķīgs sākums nedēļas nogalei! Tā Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza raksturoja piektdien, 5.augustā, muzeja telpās atklāto vietējo mākslinieku Ilvijas Juškevičas un Ģirta Jogura gleznu izstādi. Apskatīt šo izstādi vēl var paspēt līdz 2.septembrim.

Līdz šim viņiem jau ir bijusi viena kopīga, kā arī vairākas individuālas izstādes. Kopš pagājušā gada abi mākslinieki ir radinieki, jo Ģirts ir apprecējis Ilvijas māsu Vinetu.


Bija padomāts arī par izstādes apmeklētāju bērniem, kuriem muzejā bija atvēlēts savs stūrītis rotaļām, kamēr pieaugušie bauda mākslu, saskandinot pa vīna glāzei. Atmosfēra bija sirsnīga, brīva un radoša. Par bērnu vajadzībām aizmirsts netika tāpēc, ka gan Ilvijas, gan Ģirta ģimenēs aug pulciņš bērnu.


Ilvija izstādes atklāšanā pastāstīja, ka šoreiz abi mākslinieki paši sev ir izvirzījuši grūtu uzdevumu – izkāpt ārā no sava pasaules redzējuma un mēģināt iejusties viens otra gleznu tematikā. Ilvija mēģināja pievērsties fantastikai, kurā Ģirts jūtas kā zivs ūdenī. Savukārt Ģirts iedvesmojās no Ilvijas kā mākslinieces romantikas.


Izstādes apmeklētāji lutināja savas estētiskās jūtas, skatoties gleznas, kavējoties savstarpējās sarunās, izsakot komplimentus un pateicību pašiem māksliniekiem, kā arī viņu tuviniekiem, kuri arī piedalījās izstādes atklāšanā.


Gan Ilvija, gan Ģirts šobrīd ir gulbenieši. Kā vienam, tā otram radošā darbība zināmā mērā ir saistīta ar Gulbenes mākslas skolu. Ilvija tur strādā šobrīd, Ģirts strādāja agrāk, bet patlaban viņa maizes darbs ir saistīts ar akciju sabiedrību “Latvijas dzelzceļš”. Gan Ilvija, gan Ģirts ir absolvējuši Mākslas akadēmiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kultūra un izklaide