„Raganu ballīte” Stāķos

Stāķu pamatskolas zālē 6.aprīlī notika „Raganu ballīte". Tajā piedalījās kolektīvi ne tikai no Gulbenes, bet arī no citiem novadiem.  Vairāk foto šeit.

Līnijdeju grupas „Raganiņas" vadītāja un pasākuma idejas autore Solvita Skopāne stāsta, ka pasākumā piedalījušies līnijdejotāji no Smiltenes, Trapenes, Sauleskalna, Lejasciema, pašas „Raganiņas", līnijdeju grupa „Mistērija" no Gulbenes, kā arī pašas jaunākās līnijdejotājas, kurām vēl nav sava nosaukuma.

 

„Sākotnēji bijām iecerējušas sarīkot ballīti tikai „Raganiņām", bet tad Stradu pagasta kultūras dzīves organizatore Laura Kļaviņa izteica vēlmi ierādīt vietas arī skatītājiem, jo pagasta ļaudis esot ļoti atsaucīgi. Mums par lielu pārsteigumu uz pasākumu kā skatītāji atnāca vismaz divdesmit cilvēki," stāsta S.Skopāne.

 

Pasākuma pirmā daļa bija veidota kā koncerts, kura tēma bija „Ragana - sieviete".

 

„Mēs centāmies pateikt, ka sieviete - ragana nav nekāds ļaunums, bet sieviete - ragana ir vitāla, enerģiska, skaņa būtne, kas nedzīvo ar sakostām lūpām un norītām emocijām, kura var atļauties būt tāda, kāda viņa ir. Tāda bija koncerta pamatdoma," atklāj S.Skopāne.

 

Otrajā daļā līdzīgi kā tas notiek līnijdeju sadancos, katrs kolektīvs iesniedz deju listi ar savām mīļākajām desmit dejām. Kurš konkrēto deju, kad skan tās mūzika, prot, tas iet un dejo. Lai iesaistītu arī skatītājus, tika dejotas arī dažādas kopdejas.

 

„Ar līnijdejām ir tā - tās vai nu patīk, vai nepatīk, bet pasākums patika gan mums pašiem, gan skatītājiem," uzskata S.Skopāne.

 

Līnijdeju grupa „Raganiņas" ir saņēmušas uzaicinājumu 27.aprīlī uzstāties Šķilbēnos.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide