Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ralfs dzied latviešiem Londonā un Bostonā 1

Grupas "Tranzīts" solists Ralfs Rubenis 25. un 26.martā savas autordziesmas dziedāja latviešu auditorijai Londonā un Bostonā un paspēja arī izbaudīt turienes pavasari. Turp viņš devās pēc uzaicinājuma tāpat kā Juris Neretnieks no grupas "Kolibri" un dīdžejs Jānis Balodis no "Radio 1". Vairāk foto šeit.

"Diemžēl man nebija iespējas līdzi aicināt arī grupas "Tranzīts" dejotājus. Braucu viens. Pirms braukšanas aprunājos ar Latvijas mūziķiem, kas jau izmantojuši aicinājumu muzicēt latviešiem šajās pilsētās. Viņi skaidroja, ka jādzied deju vakaros, kas vairāk līdzinās sirsnīgai kopā būšanai, nevis šovam," "Dzirkstelei" stāsta Ralfs.  

Priecīgs satikt novadniekus

Pirmā uzstāšanās viņam bija piektdien Daugavas Vanagu fonda Londonas namā, kas atrodas pilsētas centrā. "Šī ēka ir latviešu īpašums. Tā ir vieta, kur latviešiem satikties Londonā," stāsta Ralfs. Atpūtas pasākuma apmeklētāji bijuši dažādu paaudžu latvieši. Noskaņa bijusi sirsnīga, klausītāji sevišķu patiku izrādījuši, atskanot Ralfa dziesmām "Es nevaru būt balts", "Zelta būrītis", "Strauts" un "Septiņas dienas".

Dziedātājs priecājās, starp pasākuma apmeklētājiem satikdams novadniekus.

 

"Mani uzrunāja meitene Aivita, kura esot no Kalnienas. Viņa lūdza, lai pasveicinu Kalnienu, ko arī apsolīju izdarīt, jo šosestdien man būs koncerts Kalnienā. Vaicāju, ar ko Aivita nodarbojas Londonā. Stāstīja, ka viņas profesija ir zīmēt sirsniņas un citus mīļus simbolus kafijas putās, tā varot arī labi nopelnīt," stāsta Ralfs. Viņš pasākuma gaitā varējis nogaršot Londonas latviešu ceptuves "Pēternīca" smalkmaizītes un pārsteigts uzzināja, ka šī ceptuve pieder dāmai, kuras dzimtā pusei ir Jaungulbene.

 

Pārsteidz latviskā Bostona

Bostonā Ralfam sestdien bija jāuzstājas ballē, kas tika organizēta sporta zālē. "Tas bija "tusiņš", kādi notiek arī Latvijā. Kā jau pieņemts, neiztika arī bez izkaušanās. Pasākuma apmeklētāji visu laiku nāca man klāt, fotografēja, arī manas uzstāšanās laikā. Viegli nebija, bet jauki gan," saka Ralfs. Pirms tam, pastaigājoties pa Bostonas ielām, viņam bijusi dīvaina sajūta, ik uz soļa dzirdot latviešu valodu. Neoficiālā informācija liecina, ka šajā pilsētā dzīvo aptuveni 3000 latviešu.

 

Saviesīgā pasākuma oficiālajā daļā piedalījies Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Eduards Stiprais, kurš pasniedza balvu - "ABN - Uzņēmīgais latvietis Apvienotajā Karalistē 2010". Balvas ieguvēja bijusi kāda latviešu uzņēmēja. Ticis paziņots, ka ceremonijā sieviete nepiedalās, jo auklē savu mazuli. "Tajā brīdī atskanēja trīsreiz spēcīgāki aplausi. Vēstnieks atgādināja visiem zināmo patiesību, ka latviešiem ārzemēs bērni dzimst vairāk nekā Latvijā. Vēstnieks slavēja latviešu uzņēmību, ārzemēs nodrošinot cilvēka cienīgu eksistenci savām ģimenēm. To dzirdēt bija neparasti. Parasti taču skan aicinājumi latviešiem atgriezties mājās," saka Ralfs.

 

Pa ceļam Ralfam un kolēģiem bija piedzīvojums, jo viņu lidmašīnai notika piespiedu nosēšanās Gdaņskā, Polijā. Un tas viss viena nepazīstama, iereibuša līdzbraucēja dēļ! Gdaņskā vīrieti aizturēja robežapsardze. Rezultātā lidmašīna Londonā ielidoja ar kavēšanos, tomēr Latvijas muzikanti neko nebija nokavējuši.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide