Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rankā -„Kaimiņu būšana”

Rankas amatierteātris „Rameka” 8.martā skatītājus priecēja ar pirmizrādi – Vigitas Pumpures lugu „Kaimiņu būšana”. Kultūras nama zāle bija skatītāju pilna, kuri neskopojās ar aplausiem.


„Kopā ar amatierteātra aktieriem vienmēr meklējam tādus iestudējumus, kas mums ir pa spēkam, lai tas būtu interesanti ne tikai pašiem, bet arī skatītājiem. Mēs daudz neiedziļināmies nopietnās problēmās, bet vēlamies, lai būtu daudz humora. Luga ir naivs farss 10 ainās, bez pretenzijām uz augsto mākslu. Nevēlos īpaši izcelt nevienu amatierteātra dalībnieku, jo visi ir būtiski. Lugā ir daudz mūzikas. Iestudējums liek apzināties to, ka ikviens cilvēks, kurš dzīvo arī tepat mums blakus, ir vērtība,” stāsta amatierteātra „Rameka” režisore Zinaida Bērza.


Pusotra stunda, vērojot uz skatuves notiekošo, skatītājiem pagāja vienā elpas vilcienā. Izrādē, kas tomēr beidzās ar trim līgavas pušķiem, tika pazaudēts gan pa apģērba gabalam, gan uzsista zila acs, gan notika vēl citi starpgadījumi. Neizpalika arī mums visiem labi zināmā fabula, ka viens cilvēks nevar būt laimīgs, bet divu cilvēku attiecību veidošana prasa piepūli.


„Patīkami, ka bija daudz skatītāju, kuri vienmēr atbalsta vietējos aktierus. Šī bija pirmizrāde, tāpēc vienmēr var vēlēties spēlēt vēl labāk, bet viss izdevās labi. Domāju, ka arī skatītājiem patika, jo šī bija jautra luga. Trešdien būs kārtējais mēģinājums, tad arī spriedīsim, kur doties viesizrādēs ar šo lugu,” saka amatierteātra „Rameka” aktieris Jānis Daudziņš.


Lomās darbojās Mudīte Šnē, Kaspars Loginovs, Jānis Daudziņš, Evija Dapševiča, Sarmīte Jezuna, Agris Bite, Inga Šrēdere, Ints Klimaševskis, Andris Krauklis, Dzintra Brieže un Inese Ozola. Skatuves ietērpu veidojusi Vizma Petrova un J.Daudziņš.


Lugas autore V.Pumpure, kura sevi uzskata par amatierteātra fani, par „Kaimiņu būšanu” pagājušajā gadā saņēma AKKA/LAA autortiesību bezgalības balvu. Darbu iestudējis arī Lejasciema pagasta amatierteātris „Paradokss” jau pirms diviem gadiem. To izrādījuši amatierteātri arī Codē, Ķeipenē, Kārķos, Saikavā, Variešos, Aknīstē un citur.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide