Rankā - TDM Iritas Lukšo jubilejas izstāde “Ceļā II…” kopā ar draugiem un domubiedriem

Iespējams, ka rancēnieši atceras, ka tieši pirms 10 gadiem Latvijas valsts svētkus 4.maijā svinēju ar jubilejas izstādes atklāšanu Rankas kultūras namā. Kopš tā laika daudzas lietas ir mainījušās, tomēr tradīcija svinēt svētkus kopā ar savējiem, sev tuviem cilvēkiem, parādot paveikto, ir palikusi. Ja iepriekšējā izstādē bija tikai mani darbi, šajā izstādē ““Ceļā II…” kopā ar draugiem un domu biedriem” esmu uzaicinājusi piedalīties katru Siguldas pagasta TLMS “Vīgrieze” un Jaunpiebalgas TLMS “Piebaldzēni” tekstila darbnīcas dalībnieci izstādit kādu savu darbu, jo mūs visas saista beznosacījuma mīlestība uz rokdarbu darināšanu. Izstādē būs apskatāmi dažādās tehnikās darināti rokdarbi un audumi.

Ņemot vērā, ka vairāk kā 20 gadus vadīju Siguldas pagasta kultūras nama TLMS “Vīgrieze” un joprojām esmu studijas dalībniece, izstādes pirmā daļa notika aprīlī Siguldas pagasta kultūras namā. Savukārt, piebaldzēnietes ir uzaicinātas piedalīties manā izstādē, jo no 2013.gada mācu aušanas gudrības mūsu kaimiņu novada audējām. Tieši prasmju nodošana tālāk un atgādināšana par mūsu tautas mākslas bagātībām ir viens no būtiskiem manas dzīves aspektiem.


Izvēle atvest izstādi uz Ranku nav nejauša, jo tieši Ranka ir manu vecvecāku Natālijas un Ernesta Viņķu, un arī manas mammas Rūtas Leimanes dzimtā puse, par kuru viņiem nav mīļākas un labākas vietas pasaulē.


Izstādi atklās 4.maijā pulsten14.00 Rankas pagasta kultūras namā. Tā būs skatāma no 5. līdz 27.maijam:


* darba dienās no plkst.10.00 līdz 16.00; sestdienās un svētdienās no plkst.12.00 līdz 16.00.

* Ja vēlaties izstādi aplūkot citā laikā, lūdzu, zvanīt Laurai (mobilais tālrunis 28 616 258). 


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide