Rankā var aplūkot netradicionālā tehnikā austus plecu lakatus

Netradicionālās aušanas tehnikas mācību dalībnieces un citi interesenti 9.decembrī pulcējās uz izstādes “Rakstu rakstiem izrakstīju…” atklāšanu, kur vienkopus varēja aplūkot lakatus un priecāties par košo un dzīvespriecīgo krāsu gammu, kuri vēlāk greznos savas darinātājas. Par to informē kursu vadītāja Līga Lāce.

"Soli pa solim kursu dalībnieces apguva šo netradicionālo aušanas tehniku. Aužot uz rāmja, iegūst trijstūra formas lakatu, kas ir lielisks jebkura tērpa papildinājums. Programmas ietvaros dalībniecēm bija jānoauž divi lakati, taču azarts bija tik liels, ka tapa daudz vairāk darbu, veltot tiem ne vienu vien vakara un nakts stundu. Katrs lakats ir kā mākslas darbs – pārsteidzošs ar krāsu salikumu un savu vienreizīgumu. Zīmīgi, ka katrai dalībniecei izveidojās pat savs rokraksts," stāsta L.Lāce.

Kursu vadītāja atklāj, ka jau aušanas procesā tika īpaši domāts par lakata pielietojumu. "Valkātāja būs pati, vai to audīs kādam tuvam un mīļam cilvēkam. Tuvojas Ziemassvētki, tāpēc daudzām kursu dalībniecēm tapa lakati svētku dāvanām. Pieci lakati tapa Rankas folkloras kopai," norāda L.Lāce.

Kursu dalībnieču atziņas: “Iemācījos šo aizraujošo tehniku, kā uz rāmja siet lakatus; iemācījos spēlēties ar krāsām un priecāties par jauko rezultātu; iemācījos aust dažādās tehnikās; tā ir lieliska iespēja radoši izmantot dziju krājumus un sagatavot jaukas dāvanas; varēšu papildināt ģimenes budžetu, lakatus pārdodot tirdziņos.”


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide