Rankas muižā - Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākums 6

Tikai vienu dienu – 13.septembrī - no pulksten 11.00 līdz 16.00 Rankas muiža būs atvērta apmeklētājiem. Šeit norisināsies Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākums “Rankas muižas apslēptie dārgumi”.

Pasākumu organizē pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” sadarbībā ar Rankas pagasta pārvaldi un Rankas muižas īpašnieku.

Pasākums sāksies ar teatralizētu sveicienu “Ak, šis Rankas ziedu laiks”, kurā piedalīsies Dailes teātra aktieri Gundars Silakaktiņš un Aldis Siliņš. Pēc tam paredzēts dejojošo zirgu sveiciens no zirgaudzētavas “Kocēni”. Pusdienlaikā sāksies koncertuzvedums ar rotaļām gan lieliem, gan maziem kopā ar Čučumuižas saimi “Skanīgie Čučumuižas stāsti Rankas muižā”. Varēs arī doties ekskursijā “Rankas muižas stāsti” gidu pavadībā.

Pēcpusdienā pasākuma apmeklētāji varēs baudīt opermūzikas koncertu “Tā skan Rankas muižā”, kuru būs sarūpējis Rankas muižas īpašnieks.

Pasākuma laikā plānota arī amatnieku un mājražotāju izrādīšanās un tirgošanās.

 “Gulbenes dienas svētku laikā Kalnciema kvartālā uzrunāju arī Agnesi Zeltiņu, kura piedāvāja savas darinātās rotas “Soulstones”. Viņa piekrita arī Rankas muižā prezentēt un tirgot savas skaistās rotas. Tāpat piekrišanu dalībai Eiropas kultūras mantojuma dienās Rankas muižā deva arī dziedātājs Igo Fomins ar savas kolekcijas “Igo-Akcents Personībai” īpašajām lietām. Igo gan pats Rankā nebūs, jo iepriekšējā dienā viņam ir koncerts, bet pārstāvji būs un ikviens interesents varēs iegādāties sev kaut ko sirdij mīļu,” stāsta aģentūras direktore Iveta Kovtuņenko.

 Pasākumā būs iespēja arī  fotografēties baronešu tērpos. Visi, kuri vēlas, uz pasākumu var ierasties baronešu, baronu vai muižas ļaužu apģērbā, paredzēta tērpu izrādīšana. Notiks arī atraktīvas seno laiku spēles. Varēs vizināties ar ponijiem, izbraukt ar  ratiem, ar droškām - tamborratiem, vizināties ar laivām pa muižas dīķi, būs nobaudāms uz iesma cepta jēra cepetis, darbosies āra kafejnīca.

Programmu var apskatīt mājas lapā “www.visitgulbene.lv”. Pasākumā ieeja - brīva. 

Lai ikviens interesents varētu nokļūt uz Rankas muižu un atpakaļ, 13.septembrī pulksten 10.00 no Gulbenes novada domes ēkas kursēs autobuss uz Rankas muižu, pulksten 15.00 tas dosies atpakaļ. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesenti tiek aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 26557582 līdz 8.septembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Mārīte

Biju svētkos. Laiks brīnišķīgs, pasākums jauks, cilvēki lieliski! Paldies muižas saimniekiem, pagasta pārvaldei un visiem iesaistītajiem pasākuma organizēšanai!

pirms 5 gadiem, 2015.09.13 17:29

Viesis

Jauks pasākums, ļoti apmeklēts,bet vietējie nebija sagatavojušies tādiem masu pieplūdumiem,jo nebija līmenī ēdināšanas pakalpojumi. Palaida vējā iespēju nopelnīt!

pirms 5 gadiem, 2015.09.13 21:20

apmeklētājs

Jā, ar ēdināšanu bija kā bija- varēja uzaicināt arodskolu, lai parāda sevi. Bet pasākums ļoti patika. Viss kompakti- nebija jāskrien kilometriem tālu , lai varētu visu apskatīt. Arī piesēst bija vietas diezgan vecākiem cilvēkiem. Patika.

pirms 5 gadiem, 2015.09.14 00:45

Es

Ļoti jauks pasākums! Neizstiepts, pārdomāts. Paldies!

pirms 5 gadiem, 2015.09.14 07:21

Novadnieks

Labākais pasākums novadā šogad. Paldies visiem, īpaši organizatoriem .

pirms 5 gadiem, 2015.09.14 08:51

Ciemiņš

Paldies par brīnišķīgo pasākumu. Vislielākais paldies organizatoriem un īpaši Ivetai. Lieliski pavadīta diena skaistā vietā.

pirms 5 gadiem, 2015.09.14 09:53

Kultūra un izklaide