Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Ratiņš” dejo Dundagā 1

Gulbenes kultūras centra deju kopa "Ratiņš" sestdien un svētdien Dundagā piedalījās deju svētkos "Mazā Eiropiāde". "Braucām ar domu, ka ceļš ir tāls, taču gandarījums bija liels, jo ieraudzījām sakoptu pilsētu, pasākums bija lielisks un izbaudījām dzīvošanu pilī. Tika sagrauts mīts par vēsajiem kurzemniekiem, mūs uzņēma ļoti sirsnīgi," "Dzirkstelei" stāsta Iva Venta, kura "Ratiņu" vada kopā ar Kārli Ventu.

"Ratiņš" Dundagā dejoja savu oriģinālo repertuāru - dejas ar K.Venta horeogrāfiju -, kā arī kopā ar citiem kolektīviem divas dienas gatavoja un skatītājiem atrādīja programmu, ko kopējā priekšnesumā Latvijas dejotāji rādīs "Eiropiādē" Tartu pilsētā Igaunijā jau no 20. līdz 24.jūlijam.

 

"Tur latviešu dejotāji kopā rādīs vienu deju festivāla atklāšanā un otru - noslēguma koncertā. Tāpēc ilgi kopā strādājām Dundagā, saliekot kopā priekšnesumus. Gatavojām deju melodijai "Cūka driķos" pēc Indras Filipsones horeogrāfijas, kā arī visiem labi zināmo deju "Pērtiņš"," stāsta I.Venta.

 

Viņa rosina gulbeniešus braukt skatīties "Eiropiādi" Tartu pilsētā. 21.jūlija vakarā būs svētku atklāšanas koncerts, bet svētku gājiens un noslēguma koncerts - 24.jūlijā. Tartu "Eiropiādē" reizē uzstāsies apmēram 20 deju kolektīvi no Latvijas, tostarp seši bērnu deju kolektīvi. Interesanti, ka bērni veidos kopīgu priekšnesumu ar pieaugušajiem. Tā kā Tartu dziesmu svētku laukums ir gana liels, ir iespēja veidot plašu deju rakstu zīmējumu.

 

"Ratiņš" ir regulārs "Eiropiādes" festivālu apmeklētājs kopš 1995.gada. Tradicionāli šis pasākums katru gadu notiek citā Eiropas valstī un pulcina tautas mākslas pārstāvjus no malu malām. "Ratiņš" uz "Eiropiādi" vienmēr dodas par saviem līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide