Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Ratiņš” ierībina pavasari

Gulbenes kultūras centrā 13.marta pēcpusdienā pavasari ierībināja Gulbenes kultūras centra deju kopa "Ratiņš". Lai gan skatītāju zālē šoreiz bija mazliet mazāk skatītāju nekā citkārt, tas neliedza koncerta apmeklētājiem savu atzinību paust ar skaļiem aplausiem. Vairāk foto šeit.

Koncertā "Ratiņš" izpildīja 14 dejas. Starp tām bija arī piecas deju kopas ilggadējā vadītāja un horeogrāfa Kārļa Venta jaunrades dejas.

 

"Ilgus gadus katrā koncertā dejojam Gulbenes novada tautas deju "Ačkups", ko skatītāji ir ļoti iemīļojuši īpaši "Ratiņa" izpildījumā. Patīkami, ka dejotājiem ir tuvas arī manas dejas," pēc koncerta teica K.Vents.

 

Atlaides netiek dotas
Kopš pirmās deju kopas pastāvēšanas dienas, kas rodama pirms vairāk nekā 20 gadiem, "Ratiņā" dejo arī Jānis Matisons, kurš arī pats ir deju pedagogs.

 

"Ventiņš, gadiem ejot, mums nekādas atlaides nedod, bet liek dejot straujas dejas, tad nu mēs tie vīri ar sirmām galvām, kam vairs nav tālu līdz 50 gadiem, arī lecam kā traki. Arī koncerta programmas vadītāja mums izteica komplimentu par izturību. Protam smaidīt un skatītājiem savu nogurumu neizrādīt," stāsta J.Matisons.

 

Viņš atzīst, ka "Ratiņš" no citām deju kopām atšķiras ar to, ka ar lielu mīlestību izdejo K.Venta dejas. "Tas ir mūsu ieguvums, jo dejot obligātās skates dejas ir pavisam kas cits," piebilst J.Matisons.

 

Kolektīvā šobrīd ir 24 dejotāji - 13 meitas un 11 puiši. Dejotāju sastāvs jau daudzus gadus ir gandrīz nemainīgs. K.Vents atzīst, ka ar prieku vēro, kā kolektīvā, kurā dejo māte, iesaistās arī viņas meita.

 

Šis koncerts nav uzskatāms par deju kopas darba sezonas noslēgumu. Dejotāji tikpat cītīgi kā līdz šim pulcējas mēģinājumos, jo gatavojas Vidzemes deju svētkiem, kas notiks 4.jūnijā, kā arī pošas uz kārtējo "Eiropiādi", kas Igaunijas pilsētā Tartu notiks no 20. līdz 24.jūlijam.

 

Iespējams, dzimusi jauna draudzība

Kopā ar "Ratiņu" koncertā piedalījās arī Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis "Pieskāriens" Ingas Zomerovskas vadībā. Ansamblis izpildīja septiņas dziesmas. Starp tām viena bija īpaša veltījuma dziesma "Ratiņam". Dziesmas vārdus, kas tika izdziedāti uz visiem zināmās melodijas "Dejo, dejo pagriezies!", bija sacerējuši pašas ansambļa dalībnieces.

 

"Mēs priecājamies, ka, iespējams, šajā koncertā ir dzimusi jauna draudzība, jo iepazināmies ar jaunu kolektīvu, kopīgi apzinājāmies, ka esam skatītājiem un klausītājiem vajadzīgi, ka spējam dāvāt cits citam prieku. Arī skatītāju aplausi pēc katras dejas apliecināja, ka "Ratiņš" ir ļoti mīlēts kolektīvs," teica I.Zomerovska.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide