Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Ratiņš” un „Dziga” izdejos vadītāju autordejas

Gulbenes kultūras centrā 5.aprīlī pulksten 18.00 notiks deju kopas „Ratiņš” un deju kopas „Dziga” no Rēzeknes koncerts. Tajā tiks izdejotas horeogrāfu Kārļa Venta un „Dzigas” vadītāja Ilmāra Dreļa autordejas.


K.Vents, kurš ir pieredzējis deju pedagogs un horeogrāfs, šogad radījis piecas jaunas dejas, ko ikviens, kurš atnāks uz koncertu, varēs novērtēt pirmo reizi. Deju kopas „Ratiņš” sniegumā tiks izpildītas arī piecas Latgales novadam raksturīgas dejas, kas ir mīļas arī pašiem dejotājiem.


„Mums ļoti gribējās noorganizēt koncertu, kurā varētu izdejot dažādas jaunrades dejas. Vienai no „Ratiņa” dejotājām draugi dejo „Dzigā”. Izmantojām šo iespēju uzaicināt uz kopēju koncertu rēzekniešus. Ceram, ka deju kopai „Dziga” līdzi uz Gulbeni atbrauks arī kapela „Dziga”,” saka deju kopas „Ratiņš” vadītāja Iva Venta. Viņa atzinīgi vērtē arī brīvprātīgo jauniešu no Vācijas un Baltkrievijas iesaistīšanos „Ratiņā”. „Viņi izteica vēlēšanos labāk iepazīt latviešu kultūru un apgūt latviešu tautas dzejas, kas viņiem arī lieliski izdodas. Arī šie jaunieši uzstāsies koncertā,” piebilst vadītāja.


Rēzeknes pilsētas kultūras nama vidējās paaudzes deju kopa „Dziga” dibināta 1998.gadā, bet jauniešu sastāvs - septiņus gadus agrāk. „Dzigu” vada Inga un Ilmārs Dreļi. Deju kopā dejo un iet rotaļās 50 dejotāji. Dejošanas palīdz uzturēt kapela "Dziga", kurā muzicē seši mūziķi. Katrs no viņiem spēlē vismaz trīs tautas mūzikas instrumentus. Kapelas vadītājs ir Gunārs Igaunis.

1998.gadā Vispārējos latviešu 12. Deju svētkos Rīgā deju kopas "Dziga" kapelas ierakstu pavadījumā tika izdejota Latgales novada "Latgaliešu deju spēļu" programma.

Deju kopai un kapelai "Dziga" ir plaša koncertdarbības pieredze gan Latvijas pasākumos, gan ārzemju festivālos; pilsētas prezentācijas un sadraudzības pasākumos ārpus Latvijas robežām. Deju kopas "Dziga" repertuāra dejas, ko veidojis vadītājs I.Dreļs, ir ieguvušas balvas un godalgotas vietas daudzos Latvijas jaunrades deju konkursos, tās ir iekļautas Vislatvijas Dziesmu un Deju svētku repertuārā. Līdzīgi ir arī ar K.Venta dejām.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide