Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Reveranss” svin piecu gadu jubileju

Gulbenes kultūras centra Eiropas deju senioru deju kopa "Reveranss" kopā ar vadītāju Edīti Ķikusti rīt, 4.decembrī, pulksten 15.00 visus laipni ielūdz uz savas darbības piecu gadu jubilejas koncertu "Sniegpārslas pieskāriens". Pasākumā piedalīsies viesi un pašmāju kolektīvi.

"Man cilvēki ir sirdslieta, tāpēc arī dejošana "Reveransā" sagādā prieku. Visi esam draudzīgi un saticīgi. Ja kādam klājas grūti, cenšamies cits citu atbalstīt. Mums ir stingra, bet ļoti laba vadītāja," saka Ilga Vanuška, kura "Reveransā" dejo kopš pirmā mēģinājuma dienas.  

"Doma par šāda kolektīva izveidi radās tad, kad pirmo reizi vecākās paaudzes saietā, domāju, ka tas bija Latgaliešu kluba vakars. Viņi uz šo pasākumu bija uzaicinājuši dāmu deju kopu "Kamenes" no Cesvaines, ko vada Ināra Muižniece. Pie mums šādas senioru deju kopas nebija. I.Muižniece mūs saveda kopā ar madonietei Laimdotu Andersoni, kura pati pirmā sāka attīstīt senioru deju kustību Latvijā. Viņa vada Latvijas Senioru deju asociāciju. Tie, kas šo ideju atbalstīja, "Reveransā" dejo no paša sākuma. Vislaimīgākā loze bija tā, ka mums izdevās uzrunāt Edīti Ķikusti, lai viņa uzņemtos deju kopas vadību," atceras gulbeniete Mirdza Kušķe, kura kolektīvā dejo kopā ar vīru Kārli.

 

Daudz draugu

Kolektīvs aktīvi iekļāvies visos lielkoncertos, ko rīkojusi Senioru deju asociācija, kā arī nodibinājis draudzību ar vairākām citām senioru deju kopām. Vairākām dejām horeogrāfiju izveidojusi arī E.Ķikuste, izmantojot latviešu komponistu radītās melodijas. Dejotāju atmiņā nedzēšams palicis lielkoncerts "Kūrmājas mistērijas" 2008.gada augustā Ventspilī. Tolaik "Reveranss" bijis viens no diviem senioru kolektīviem, kurā dejojuši arī kungi. Šo koncertu dejotāji uzskata par savas izaugsmes sākumu. Kolektīvs ar savu sniegumu priecējis Bānīša un Gulbenes Pilsētas svētku dalībniekus, piedalījies novada Senioru svētkos, kā arī daudzos citos pasākumos. Radoša draudzība izveidojusies ar "Kamenēm" no Cesvaines. Draudzība saista arī ar Ērgļu kultūras nama senioru deju kopu "Varbūt", kā arī lubāniešiem. "Divus gadus paši esam organizējuši lielāku pasākumu "Rozes putenī". Tie bija plaši koncerti, kuros līdz ar mums piedalījās astoņas senioru Eiropas deju kopas," stāsta M.Kušķe.

 

Neliedz atbalstu

Materiālo atbalstu "Reveransam" pirmajos tā pastāvēšanas gados neliedzis uzņēmējs Zintis Vībāns, kurš dejotājiem finansējis pirmo tērpu iegādi, kā arī jaunas kleitas dāmām "uzsaucis" arī 2009.gadā.

 

"Sapratām, ka mums mazliet vajag izskaistināt arī vīriešus, tāpēc jubilejas koncertā viņu apģērbs tiks papildināts ar kaut ko jaunu. Daļēji tērpu vīriešiem sponsorēja Dzelzceļnieku arodbiedrība, kas tur bēdu par saviem pensionāriem. Gulbenē arodbiedrību vada mūsu dejotājs Arvīds Grīslis. Lai varētu notikt šis pasākums, mūs atbalstīja arī uzņēmējs Andis Augulis," stāsta M.Kušķe.

 

"Reveranss" gaida arī jaunus dejotāju pārus, cerot, ka dejot iedrošinās rītdienas jubilejas koncerts. Arī 23.decembrī Gulbenes kultūras centrā novada seniori ir aicināti uz tradicionālo Ziemassvētku koncertu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide