Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgā notiks Baltijas jūras valstu dokumentālo filmu forums

Rīga, 27.aug., LETA. No 5.septembra līdz 9.sepembrim Rīgā, kinoteātrī "K.Suns", notiks Baltijas jūras valstu dokumentālo filmu forums, aģentūru LETA informēja kinoteātrī.

 

Foruma laikā apmeklētājiem būs iespēja noskatīties Latvijas, Krievijas, Dānijas, Lielbritānijas, Austrijas, Igaunijas un pat ASV dokumentālās filmas.

 

5.septembrī plkst.18 kinoteātrī tiks demonstrēta režisora Andreja Ņekrasova filma "Mans draugs Saša. Slepkavība krievu gaumē". Pēc filmas demonstrēšanas paredzēta arī tikšanās ar filmas režisoru Ņekrasovu.

 

2006.gada beigās Londonā no saindēšanās ar bīstamo radioaktīvo vielu, poloniju -210, mira pirmais pasaulē zināmais tās upuris - bijušais Krievijas drošības dienesta aģents Aleksandrs Ļitviņenko. Šī filma ir veltīta cilvēkam, kas nebaidījās kritizēt Krievijas politisko iekārtu. Izmantojot ar Krievijas drošības dienestu saistītu cilvēku liecības, filmas režisors raksturo politisko situāciju Krievijā un rada ļoti personisku Ļitviņenko portretu.

 

Iemūžinot slepenā dienesta repertuāru terorizēšanas, naudas legalizēšanas, slepkavošanas un masu mediju apklusināšanas jomā, Ņekrasova filma ir nopietna apsūdzība Krievijas politiskajai iekārtai un jo īpaši Vladimiram Putinam.

 

Filmas "Mans draugs Saša. Slepkavība krievu gaumē" seanss paredzēt arī plkst.20.30, kam sekos Latvijas režisora Jura Podnieka filmas "Krustceļš" demonstrēšana.

 

Filma "Krustceļš" ir emocionāls stāsts par trīs Baltijas valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas liktenīgajiem 20.gadsimta vēstures notikumiem un šo valstu centieniem iegūt neatkarību. Filmas varoņu stāstījums savijas ar 1990.gada Dziesmu svētkiem, kas visu atmiņā palikuši kā pirmie brīvie Dziesmu svētki pēc 50 gadu ilgā okupācijas režīma.

 

6.septembrī kinoteātrī "K.Suns" plkst.18 tiks demonstrēta dāņu režisora Karstena Kjaera filma "Asiņainās karikatūras", kas ir daļa no liela starptautiska interaktīva projekta "Why Democracy", kura laikā radītas dokumentālās filmas par to, kas īsti ir demokrātija un kā to izprot dažādos laikos un dažādās sabiedrībās.

 

Pēc 2005.gadā publicētajām karikatūrām par islāma tēmu ir skaidrs, ka ne visi aizstāv pilnīgi neierobežotu brīvību. Šī ir filma par to, kā un kāpēc Dānijas avīzē publicētie 12 zīmējumi konfrontēja šo 5 miljonu iedzīvotāju valsti ar visu musulmaņu pasauli.

 

Savukārt plkst.20.30 tiks demonstrēta režisora Leslija Vudheda filma "Kliedziens no kapa". Notikumi Bosnijas pilsētā Srebrenicā 1995.gada jūlijā bija briesmīgākais slaktiņš Eiropā pēc Otrā pasaules kara. Filmā stundu pēc stundas tiek sekots notikumam, kas beidzās ar 7000 musulmaņu bēgļu nāvi ANO drošības teritorijā. Intervijas ar Hāgas tribunāla izmeklētājiem mijas ar tuvinieku sāpēm par to, ka neviens nav atbildīgs par pastrādāto noziegumu. Liela daļa filmā ietvertā materiāla ir notikuma aculiecinieku uzņemti kadri, personiski izsāpēts karš.

 

7.septembrī kinoteātrī plkst.17 būs skatāma režisora Ervina Vāgenhofera filmu "Pasaules barotāji". Austriešu režisora Veigenhofera filma "Pasaules barotāji" pēta izcelsmi pārtikai, ko ēdam ik dienas. Ceļš aizved uz Franciju, Spāniju, Rumāniju, Šveici, Brazīliju, līdz nonāk atpakaļ Austrijā. "Pasaules barotāji" ir filma par pārtiku un globalizāciju, zvejniekiem un zemniekiem, kravas pārvadātājiem šoferiem, ietekmīgiem uzņēmējiem, filma par pārtikas plūsmu un naudas plūsmu, par trūkumu pārpilnības vidū.

 

Savukārt plkst.19 kinoteātri tiks demonstrēta Krievijas filma "Mans draugs Saša. Slepkavība krievu gaumē", kurai sekos latviešu filmas "Krustceļš" demonstrēšana.

 

8.septembrī plkst.17 kinoteātrī "K.Suns" demonstrēs režisora Jura Podnieka filmu "Vai viegli būt jaunam?", kas atklāti un emocionāli stāsta par jauniešiem, kuri meklē savu vietu dzīvē. Filmas varoņi ir jauni cilvēki, kas brīvi runā par sabiedrībā aizliegtām tēmām - karš Afganistanā, narkotikas, panki, Krišnas apziņas kustība.

 

Savukārt plkst.19 demonstrēs režisora Jurija Haščevatska filmu "Kaļinovska laukums". Filma ir ievērojamā baltkrievu režisora Haščevatska jaunākā filma viņa bīstamajā un ilgstošajā duelī ar prezidentu Lukašenko.

 

Savukārt 9.septembrī plkst.17 kinoteātrī tiks demonstrēta režisora Žila Nodē filma "9/11", kurā redzams vienīgais zināmais materiāls, kas uzņemts 11.septembrī Ņujorkā - laikā no lidmašīnas ietriekšanās pirmajā tornī līdz otrā torņa sabrukšanai.

 

Savukārt 19.30 kinoteātrī tiks demonstrēta režisora Dilana Eiverija filma "11.septembris. Cita versija".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide