Rīgas Zooloģiskajā dārzā - "Dzīvnieku dienas 2015"

Sagaidot Rīgas Zooloģiskā dārza 103 gadu pastāvēšanas jubileju, jau šajās brīvdienās – 3. un 4. oktobrī divpadsmito reizi tiek rīkotas tradicionālās Dzīvnieku dienas. Un kā ierasts, šajās dienās gan Rīgā, gan arī filiālē “Cīruļi” īpaši ciemos tiek aicināti tie apmeklētāji, kuri visu savu mūžu ir popularizējuši dzīvnieku pasauli - tie, kuru vārdā vai (un) uzvārdā ir kāda dzīvnieka nosaukums.

Kurš dzīvnieks būs populārākais Zoodārza apmeklētāju vārdos un uzvārdos?

To noskaidrosim jau 3. un 4. oktobrī, kad Rīgas Zoodārzā un Zoodārza filiālē “Cīruļi” risināsies jau divpadsmitais “Dzīvnieku dienu” čempionāta fināls. Īpašajiem apmeklētājiem, kuru vārdā vai uzvārdā būs atrodams dzīvnieka nosaukums (uzrādot personu apliecinošu dokumentu), saņems 50% atlaidi no pamatcenas ieejas biļetei Rīgas Zooloģiskajā dārzā vai filiālē “Cīruļi”! Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu (vai izdrukāt no ticama interneta avota), kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Izzinošā darbnīca “Cik dažādi gan esam” Žirafu mājā plkst. 12.00-17.00

Sestdien un svētdien (3. un 4. oktobrī) Žirafu mājā plkst. 12.00-17.00 darbosies izzinošā darbnīca “Cik dažādi gan esam”, kurā ikviens zoodārza apmeklētājs varēs piedalīties dažādās prāta spēlēs, iepazīt daudzveidīgus dzīvnieku “apģērbus”, kā arī, sarunās ar zoodārza speciālistiem, izzināt dzīvo radību atjautīgos pielāgojumus cīņā par izdzīvošanu.

„Dzīvnieku dienu  2015” tradicionāla sacensība – kurš dzīvnieks populārākais?

Neklātienes sacensība par to, kurš dzīvnieks populārāks Rīgas zoodārza apmeklētāju vārdos un uzvārdos katru gadu ir pulcējusi lielu skaitu interesentu. Iepriekšējos 11 gados akcijas laikā zooloģisko dārzu un filiāli “Cīruļi” apmeklējuši vairāk nekā 11000 cilvēki, kuru vārdos vai uzvārdos ir atrodami dzīvnieku nosaukumi. Un par populārāko dzīvnieku ik gadu ir bijusi sīva konkurence. Līderu godā tikuši celti gan Lāči, gan Brieži, gan Gulbji, gan Vilki, gan Zaķi, gan arī Baloži. Savukārt cieši uz papēžiem minuši gan Gaiļi, gan Strazdi, gan Kazas, gan Ērgļi, gan Vanagi, gan Cīruļi, gan arī Lūši.

Pērn Dzīvnieku dienas apmeklēja 729 apmeklētāji, kuru vārdā vai uzvārdā rodams dzīvnieka nosaukums. Viņi pārstāvēja 74 dzīvo radību sugas. Centīgākie bija Lāči, Baloži un Zaķi, savukārt tiem cieši sekoja Gaiļi, Ūdri, Gulbji, Ērgļi, Kaķi un Auni.

Kurš uzvarēs šogad un cik dārza apmeklētājiem ar dzīvnieku nosaukumu saistīts būs gan vārds, gan uzvārds?

Atbalstām savējos un tiekamies Dzīvnieku dienās Zoodārzā!

Citi jaunumi
Zoodārza jaunieguvums četrpirkstu tamandua jeb četrpirkstu skudrulāču pāris Larijs un Mērija iejutušies jaunajos apstākļos. Katru dienu pusdienlaikā (ap plkst. 12.00) notiek viņu barošana.  Tā kā šie dzīvnieki nevar plati atvērt muti, tad viņiem barība tiek sablendēta un pasniegta smūtija veidā. Barojošā kokteiļa sastāvā ietilpst vistas gaļa, spināti, siseņi, banāns, tomāts, medus un vēl citas garšīgas un veselīgas piedevas. Pusdienošana ir svēta lieta, tādēļ šajā laikā tie ir visaktīvākie.

Video sižets par četrpirkstu tamandua skatāms šeit: http://youtu.be/hc-K_clDEg0

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide