Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas Zooloģiskajā dārzā ronēnam dos vārdu un brīvdienās brauc uz “Cīruļiem”

Vārda došanas svinības Zoodārzā dzimušajam ronēnam


Jau rīt, 4. aprīlī plkst. 12.00 pie Roņu baseiniem aicinām visus uz vārda došanas svinībām roņu puikam, kurš zoodārzā piedzima 21. janvārī roņu mātei Kristai. Vārda domāšana tika uzticēta roņiem draudzīgākajai pilsētai Ventspilij, kura jau divpadsmito gadu uzticīgi rūpējas gan par zoodārza roņiem, gan arī par zoodārzā nonākušajiem ronēniem, kas savainoti atrasti Latvijas piekrastē.


Ventspils aicināja savas pilsētas pirmsskolas iestāžu un skolu 1.-4. klašu skolēnus radošā veidā prezentēt zoodārzā dzimušā ronēna vārdu. Kā atzina konkursa vērtētāji, bērni esot izpaudušies ļoti radoši, un izmantojuši dažādas tehnikas – gan zīmējuši, gan griezuši un līmējuši, gan pat kopā šuvuši. Atsaucība bijusi milzīga. Daudzos darbos vērojami laba vēlējumi mazajam ronītim un pārdomas par šiem dzīvniekiem. Acīmredzot, bērnu vides apziņa ir krietni augusi saistībā ar pērnpavasar Ventspils pusē nonākušajiem daudzajiem roņiem. Un tas ir ļoti pozitīvi!


Bērnu darbus būs iespējams apskatīt zoodārzā pie Roņu baseina.


Roņu pārim – mātei Kristai un tēvam Puikam – šis ir otrais kopīgais mazulis. Pirmais pēcnācējs Ventiņa piedzima 2017. gadā un šobrīd dzīvo Varšavas zoodārzā Polijā. Savukārt Puika, kurš pērn nosvinēja savu 20 gadu dzīves un darba jubileju, par tēvu kļuvis ceturto reizi. Pirmie pēcnācēji - meita Apolonija piedzima 2004. gadā, dēls Puzis saules gaismu ieraudzīja 2008. gadā. Vārdu ronēniem Puzim un Ventiņai izvēlējās Ventspils aktīvākie iedzīvotāji.

Putnu dienas Zoodārza filiālē “Cīruļi”


Šajā nedēļas nogalē, 6. un 7. aprīlī Dzeņa darbnīca jau piekto gadu darbosies “Cīruļos”, lai Kurzemes pusē risinātu demogrāfisko situāciju sīko dobumperētāju putnu valstībā. Tas nozīmē, ka, zoodārza speciālistu un lāču un lūšu pieskatīti, no plkst. 12.00-15.00 apmeklētāji varēs gatavot mākslīgās ligzdvietas zīlītēm un mājas strazdiem. Pašu uzbūvēto putnu mājokli meistari drīkstēs ņemt līdzi un piekārt lidoņiem tīkamā vietā savu māju apkaimē.

Katru gadu pievēršam uzmanību arī retāk lietotām putnu un zvēru mākslīgām ligzdvietām. Šogad sadarbībā ar Latvijas pūču izpētes biedrību arī “Cīruļos” būvēsim ligzdu kastes vienai no lielākajām Latvijas pūcēm urālpūcei. Turpat pie Dzeņa darbnīcas būs izvietota arī izzinoša ekspozīcija, kurā aplūkojama liela mākslīgo dobumu daudzveidība, kā arī sniegti padomi pareizai to izbūvei un izvietošanai.

Bez tam visas dienas garumā apmeklētāji varēs vērot ne tikai “Cīruļos” deklarēto putnu pavasarīgās izdarības, bet arī atlidojušo gājputnu aizrautību – kiangu aploks piebiris ar baltām gulbju kupenām, gaisā virmo cīruļu treļļi, no tāluma atskan dzērvju priecīgās klaigas, zīlīte kaļ dzelzi, mājas strazds demonstrē svešvalodas un vēl un vēl…

Laipni aicināti piedalīties! Līdzi jāņem labs garastāvoklis, jo materiālus un instrumentus Dzeņa darbnīcai sagādājis Rīgas Zoodārzs kopā ar ilggadējiem sadarbības partneriem PATA TIMBER. Pasākumu atbalsta arī LOB un Latvijas pūču izpētes biedrība.

Vēl par roņiem


Šogad Rīgas Zoodārzā nogādāti jau 15 pelēko un 1 pogainā roņa mazulis. Daudzi no tiem ir ar dažādām kostām brūcēm, kuras varētu būt sagādājuši pa pludmali skraidelējoši nepieskatīti suņi. Diemžēl 5 ronēnus, kuru brūces bija ļoti dziļas un nedziedināmas, nācās iemidzināt. Tādēļ aicinām pa krastmalu staigājošus atpūtniekus pieskatīt savus četrkājainos draugus un vest tos pavadās. Sastopot ronēnu, netuvoties tam, nedzīt to ūdenī un neaiztikt ar rokām. Savukārt, ja ronēns izskatās novārdzis, nevis vienkārši aizmidzis, vai pat ievainots, jāzvana Dabas aizsardzības pārvaldei pa tālruni 29198590.

Gan Rīgas Zoodārza roņu, gan arī pavasarī no Latvijas piekrastes atgādāto ronēnu uzturēšanu jau divpadsmito gadu atbalsta roņiem draudzīgākā Ventspils pilsēta. Šo gadu laikā mums ir izdevies rehabilitēt vairāk nekā 60 mazo ronēnu. Paldies viņiem par ilggadīgo un veiksmīgo sadarbību!


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide