Rīgas Zooloģiskajā dārzā: ronīte Ventiņa dodas uz Varšavu

Šodien Rīgas zoodārza jaunā roņu meitene Ventiņa dodas uz Varšavas zoodārzu Polijā. Agri no rīta bez lielas stīvēšanās ronenīte tika ievietota transportēšanas krātiņā un patlaban jau devusies ceļā uz jaunajām mājām.

Zoodārza roņu aizbildņi Ventspils pilsēta Ventiņai, dodoties uz jauno mājvietu, sūta siltus vēlējumus:

Ventspils pilsētas pašvaldība pateicas Rīgas Zooloģiskajam dārzam un tā darbiniekiem par rūpēm, nodrošinot ronītes Ventiņas labsajūtu pie mums Latvijā.

Šodien jo īpaši mīļi sveicam Ventiņu, kura turpmāk priecēs Varšavas Zooloģiskā dārza apmeklētājus, un novēlam veiksmīgu ceļu uz jaunajām mājām. Lai roņu meitenes ceļasomā vienmēr atrodas vieta tiem mirkļiem, kas piedzīvoti pie mums, tiem smaidiem, kas saņemti no apmeklētājiem, un tai gādībai, ko sniedza Rīgas Zoodārza darbinieki.

Lai skaistiem mirkļiem sākas jaunais dzīves ceļojums!

Atgādinām, ka Ventiņa ir mūsu zoodārza roņu Puikas un Kristas meita, kas dzimusi 2017. gada 28. janvārī. Pēc pāris nedēļām, pateicoties Ventspils skolēnu radošajai izdomai, mazulīte tika nokristīta par Ventiņu. Vēlāk ronēns tika pārvietots uz blakus esošo seklāko baseinu, lai sāktu patstāvīgās dzīves gaitas un ar gardu muti notiesātu pasniegtās skumbrijas. Video sižetu par Ventiņu skatām šeit: https://youtu.be/nQwNux7G9cQ

Pēc Ventiņas aizbraukšanas Rīgas Zoodārzā paliek abi tās vecāki Puika un Krista, kā arī trīs ronēni, ko šopavasar Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori nogādāja pie mums no pludmales. Par mūsu zooloģiskā dārza roņiem jau desmito gadu rūpējas Ventspils pilsēta.

Vasarā līdz 31. augustam katru dienu (izņemot 23. un 24. jūniju) plkst. 14.00 apmeklētājiem ir iespēja vērot roņu priekšnesumu dzīvnieku barošanas demonstrāciju ietvaros. Pilna programma apskatāma šeit: http://rigazoo.lv/public/30191.html

Savukārt no Varšavas zoodārza uz Rīgu atceļoja trīsjoslu bruņnesis, lapseņu klijāns jeb ķīķis un krupjgalvas kokvardes. Šiem dzīvniekiem vēl jāpierod pie mūsu apstākļiem un kādu laiku apmeklētājiem tie vēl nebūs apskatāmi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide