Rīko iznešanas svētkus eglītei 6

Lejasciema pagasta kultūras namā pulcējās Gulbenes novada līnijdeju grupas, lai ne tikai dejotu un kopīgi atpūstos, bet arī piedalītos svinīgi sirsnīgos egles iznešanas svētkos. Vairāk foto šeit.

"Novadā ir palicis maz līnijdeju grupu, tāpēc pasākuma galvenā doma bija rast iespēju šīm grupām atkal satikties kopīgā pasākumā. Domājām, ka vajadzētu to saistīt ar kādu tēmu, lai pasākums nebūtu tikai vienkārša kopā sanākšana. Man ienāca prātā, ka varētu sarīkot eglītes iznešanas svētkus. Mūsu pagasta līnijdeju grupas "Dzinteles" dalībnieces sagatavoja īpašu iznešanas priekšnesumu, tajā iesaistot arī pārējās grupas," stāsta Lejasciema kultūras nama vadītāja Rita Gargažina.

 

Pasākuma dalībnieces citu pēc cita noņēmušas egles rotājumus, tos sasaistot vienā virtenē un noliekot glabāšanai turpmākajiem gadiem. "Eglīte patiešām tika skaisti nopušķota. Tā bija pasākuma "odziņa"," piebilst vadītāja.

 

Pasākumā piedalījās četras līnijdeju grupas - divas no Gulbenes, viena no Stāmerienas pagasta un mājinieces. Pasākumā katra grupa uzstājās atsevišķi, bet vakara gaitā sākās īsts līnijdeju maratons - kopīgi tika izdejotas aptuveni 50 līnijdejas.

 

Bija iespējams fotografēties arī īpaši iekārtotā fotosalonā. "Šobrīd vispār ir modē fotografēties fotosalonos, tāpēc arī šajā pasākumā uz skatuves iekārtoju improvizētu fotosalonu, lai taptu interesantas fotogrāfijas," stāsta R.Gargažina.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

fredy

Line dance dejo kovboji,ne tuklas dāmas.Kur tad visi vīrieši palikuši?

pirms 8 gadiem, 2013.01.18 15:27

sabiedrības dāma

To: lauku bāba 17.01.2013. 14:33:32
______________________
Nu ļoti latviski - pat skauž, ka cilvēki priecājas... Nebiju tur un par līnijdejām arī ir savs viedoklis, bet forši, ka cilvēki priecājas un rod svētkus ikdienā, nevis kļūst par veciem, īgniem perdeļiem.

pirms 8 gadiem, 2013.01.18 14:59

lauku bāba

Kas tie par svētkiem īsti bij-iznešanas vai izmešanas?Aiz garlaicība vairs nezin ko iesākt,paņemiet rokā lāpstas un sniegu patīriet.Sabiedrībai kāds labums būs un pašas arī liekos taukus nodzīsiet.

pirms 8 gadiem, 2013.01.17 14:33

vieglas smiltis

Apalups bēru runu arī bija sagatavojis?

pirms 8 gadiem, 2013.01.17 13:21

Kurš tad palīdzēja iznest - "Ritums" vai "Smiltājs" ???

pirms 8 gadiem, 2013.01.16 16:02

Kultūra un izklaide