Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīkos latvisko danču nakti

Tirzas kultūras namā pirmo reizi 1.martā ir iecerēts rīkot latvisko danču nakti.

Kultūras iestādes vadītāja Alda Alberte stāsta, ka pasākumā piedalīsies viesi no Limbažiem, Cēsīm un citurienes. Piedalīsies arī Druvienas pagasta folkloras kopas „Pērlis” dalībnieki.

”Šajā nedēļā noskaidrosies vēl citi dalībnieki. Cerējām, ka ciemos atbrauks arī „Abulmalas burlakas”. Tā ir grupa, kas spēlē latviskos dančus, bet viņi pie mums brauks uz Lieldienu pasākumu. Pati esmu piedalījusies līdzīgā starptautiskā latvisko danču naktī, kas janvārī notika Amatas novada Ģikšu kultūras namā, kur cilvēki aktīvi dejoja pat pa divām zālēm no vakara pulksten astoņiem līdz sešiem nākamās dienas rītā. Pat no Rīgas bija atbraukuši pazīstami teātru aktieri, lai tikai no sirds izdejotos. Izrādās, ka seno latviešu danču mūsu tautai ir ārkārtīgi daudz. Tie ir tik skaisti! Biju negaidīti pārsteigta,” stāsta A.Alberte.

Vispirms dejas tiekot parādītas uz skatuves, bet pēc tam pasākuma dalībniekiem tās mēģinot izdejot, kā nu kuram tas sanāk.

„Domāju, ka „Pērlis” savā pulkā dejo šos dančus, bet plašākā veidā mūsu novadā šāds pasākums līdz šim nav bijis,” piebilst kultūras iestādes vadītāja.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide