Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīt Beļavas amatierteātris "Mistērija" ar jauniestudējumu piedalās novada skatē 2

Beļavas pagasta pārvaldes zālē Lieldienās notika Aivara Bankas lugas "Meitiņa" pirmizrāde. Režisora Jāņa Skopana vadībā to iestudējis Beļavas tautas nama amatierteātris "Mistērija". Pirmizrāde guva lielu skatītāju atsaucību. Rīt, 21.aprīlī, kolektīvs savu jauniestudējumu gulbeniešiem rādīs novada amatierteātru skatē.

"Esmu gandarīts par ieguldīto un padarīto darbu. Pirmo reizi izvēlējos tādu lugu, kas vairāk ir domāta tautai. A.Bankas darbus biju jau redzējis dažādos izpildījumos. Man bija arī savs redzējums, kā šo lugu uzlikt uz skatuves, bet viegli nebija, jo dramaturģija nebija no vieglākajām. Grūtāk padevās mizanscēnu un darbību veidošana," stāsta J.Skopans.

 

Viņš atklāj, ka ļoti daudz labu ieteikumu saņēmis no amatierteātra aktrises un kolēģes Sarmītes Viduces, kura brīdī, kad režisors domājis par lugas maiņu, tomēr motivējusi iesākto turpināt.

 

"Luga ilga pusotru stundu, tāpēc bija jādomā, kā visu šo laiku noturēt skatītāju uzmanību. Ja viss izdevās, tad par to esmu pateicīgs visam aktieru ansamblim. Luga stāsta par to, ka cilvēki dzīvo dziļi laukos. Vecāki gaida no ārzemēm atgriežamies dēlu, kas tur dzīvo piecus gadus. Dēlam ir radusies mīlestība, kas ir vecāka par dēlu. Šī līnija gan darbā nav iekļauta, bet es tā izdomāju. Vecākiem tiek dota iespēja iepazīt šo sievieti. Tad arī sākās dažādi pārpratumi. Iestudējumā galveno lomu atveidoja S.Viduce. Viņai tas nenācās viegli, jo bija jāspēlē gan vīrieša, gan sievietes loma. Kopumā darbā tika apspēlēta ābola tēma," stāsta režisors.

 

Uz skatuves reāli tikusi spiesta ābolu sula. Dekorācijas bijušas minimālas - tikai viens soliņš un ābele ar vienu ābolu.

 

"Apzināti izvēlējos izrādi spēlēt mazā zālē, jo uzskatu, ka luga ir jāspēlē intīmos apstākļos. Uz lielās skatuves, manuprāt, viss tik veiksmīgi neizdotos. Lai saprastu galveno lomu, šo izrādi būtu jāskatās bērniem, sākot no 12 gadu vecuma," stāsta J.Skopans.

 

Režisors ir gandarīts, ka izrādes laikā skatītāji vairākkārt neskopojušies ar aplausiem.

 

13.aprīlī jauniestudējumu noskatījās arī Ozolkalna iedzīvotāji. Saņemti ielūgumi doties viesizrādēs uz Alūksnes novadu, kā arī uz citiem mūsu novada pagastiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skatītāja

Forša izrāde, lai veicas māksliniekiem un režisoram.

pirms 8 gadiem, 2012.04.22 00:23

Kultūra un izklaide