Riteņbraucējus aicina sacensties ar bānīti 5

Sestdien, 26.augustā, notiks unikālas riteņbraukšanas sacensības “Bānīša kauss 2017 jeb Apsteidz tvaiku!”. Ikviens velobraucējs tiek aicināts pārliecināties un izmēģināt savus spēkus, sacenšoties braucienā ar tvaika vilcienu.

Pulksten 11.00 tiks dots starts bērnu velo sacensībām. Trases garums - no 0,4 līdz 4 kilometriem Gulbenes dzelzceļa stacijas tuvumā un pa Emzes parku. Viens no sacensību organizatoriem Imants Kublačovs “Dzirkstelei” stāsta, ka visiem bērniem, kas piedalīsies sacensībās, ir sarūpētas medaļas.

Savukārt pulksten 13.00 startēs “Bānīša kauss 2017 jeb Apsteidz tvaiku!” pie Gulbenes dzelzceļa stacijas. Starts tiks dots reizē ar bānīša atiešanu no Gulbenes uz Alūksni. I.Kublačovs zina teikt, ka sacensībās piedalīsies arī divi Latvijas elites braucēji - Oskars Muižnieks un Gints Jakovels. Arī “VeloRīta” braucējs Kaspars Beitāns neatstās vienaldzīgu nevienu un cīnīsies par labu vietu. Tāpat viens no favorītiem būs Ainārs Priedeslaipa. Par labu vietu cīnīsies arī alūksnietis Reinis Markss.

Velobraucējiem būs iespēja noskaidrot, cik ilgā laikā viņi var veikt maršrutu Gulbene-Alūksne. Sacensības notiks pa lauku ceļiem Gulbenes un Alūksnes novadu teritorijā šaursliežu dzelzceļa maršruta tuvumā. Atsevišķās vietās trase virzīsies arī pa autoceļiem, tādēļ sacensību organizatori lūdz dalībniekus ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Finišs – Alūksnes dzelzceļa stacijā. Vairāk informācijas: “www.velorits.lv”.

Sacensības vadīs satiksmes drošības eksperts Pauls Timrots. Sacensībās atļauts piedalīties ar visa veida velosipēdiem, ņemot vērā, ka trase sastāv no ceļiem ar dažādu segumu (meža takas, grants, smiltis, asfalts). Velosipēdiem jābūt labā tehniskā stāvoklī. Visiem dalībniekiem obligātas ir aizsargķiveres. Rezultātus vērtēs gan individuāli, gan komandai. Apbalvošana notiks pie Alūksnes dzelzceļa stacijas pulksten 16.00. Bērnu sacensību uzvarētājus apbalvos pie Gulbenes dzelzceļa stacijas pulksten 12.00.
Sacensības organizē biedrība “Gulbenes velo klubs “VeloRīts”” sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldības aģentūru “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” un Alūksnes novada pašvaldību.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Elza

Jautājums vietā, bet es domāju, ka tāpat kā uz turieni.

pirms 3 gadiem, 2017.08.24 19:56

Jānis

Paprasi lai mamma aizbrauc pakaļ

pirms 3 gadiem, 2017.08.25 01:31

Aist

Jānīti, iedzer indi!

pirms 3 gadiem, 2017.08.25 07:43

Iveta K.

Vienmēr visās sacensībās riteņbraucēji paši domājot kā tikt gan mājās, gan uz sacensībām (tā teica riteņbraucēji, kuri piedalās dažnedažādās sacensībās....arī Cēsis-Valmiera u.c.). Taču šoreiz ir paredzēts, ka kā jau jūs zināt no plkst.13.00 uz Alūksni dosies Bānītis (gan tvaiks, gan dīzelis) un no Alūksnes stacijas plkst.15.25 uz Gulbeni aties dīzeļlokomotīve ar vagoniem.....bet no plkst.16.10-17.00 no Alūksnes stacijas uz Gulbeni dosies tvaika lokomotīve ar 1 vagonu priekš velosipēdiem un vagonu priekš pasažieriem. Par otrā reisa konkrēto laiku izlemsim uz vietas Alūksnē....skatoties kā dalībnieki finišēs...Bet turpmāk lūdzu katram riteņbraucējam pašam ir jāsarunā kā tikt atpakaļ uz mājām. Nākošgad ir plānots, ka sacensības notiks no Alūksnes uz Gulbeni...bet to vēl redzēs, kad izanalizēsim šī gada brauciena norisi. Lai visiem jauks laiks un izdevies brauciens! Ja ir kādi jautājumi rakstiet uz turists@gulbene.lv

pirms 3 gadiem, 2017.08.25 08:19

Kultūra un izklaide