Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Rožceliņā" top 21 zeķu pāris

Daukstu pagasta Staros otro gadu darbojas amatu māja “Rožceliņš”, ko vada amata meistare Aija Auzāne. Pirmo reizi čaklās amatu mājas rokdarbnieces iesaistījušās labdarības akcijā, lai iepriecinātu Daukstu pagasta vecos vientuļos cilvēkus.

“Tā kā amatu mājā darbojas daudz rokdarbnieču, no pagasta pārvaldes saņēmām uzaicinājumu noadīt zeķes vecajiem vientuļajiem pagasta cilvēkiem, kuriem visa pasaule ir viņu mājoklis, lai tādējādi šos cilvēkus iepriecinātu svētkos. Pagasts ir padomājis arī par Ziemassvētku paciņām šiem ļaudīm. Tagad tās papildinās arī mūsu adītie zeķu pāri. Uzrunāju savas adītājas un audējas. Neviena man neatteica un labprāt bija gatavas iesaistīties zeķu adīšanā,” stāsta A.Auzāne.

Cītīgi strādājot desmit rokdarbniecēm, ir tapis 21 zeķu pāris, kas gaida amatu mājā, lai nokļūtu pie valkātājiem. Katrs zeķu pāris ir citādāks. Tapa pat dažas siltās adītās čībiņas.

“Domāju, ka rokdarbnieces šo darbu veica ar savu sirds siltumu un roku mīļumu, saprotot, ka vecam cilvēkam ir vajadzīgs šis siltums un mīļums, šis apliecinājums, ka arī par viņu ir padomāts. Uzskatu, ka šī bija ļoti laba doma no pagasta puses. Tā tiešām ir labdarības akcija, kad netiek domāts par peļņu, bet par prieka dāvāšanu citiem. Ja tas būtu vajadzīgs, mēs arī siltus cimdus varētu adīt. Esmu pārliecināta, ka arī turpmāk atsauksimies šādiem uzaicinājumiem. Piebildīšu, ka zeķes adīja pat tādi cilvēki, kas atzina, ka īsti pat neprot tās adīt. Iesaistoties akcijā, viņi iemācījās to darīt. Protams, visas zeķes nav ar dižiem rakstiem, bet arī viena koša svītra zeķes valnītī spēj iepriecināt."

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide