Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa Gulbenē atsāk nodarbības

Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa atsākusi savu darbību un aicina pievienoties aktivitātēm Gulbenes bērnu bibliotēkā.

Šogad jau ir notikušas divas nodarbības - janvārī un februāŗī. Martā bija paredzēta trešā nodarbība un maijā pēdējā - piektā. “Diemžēl tās nenotika. Runcis Misiņš ļoti vēlas redzēt mazos zinātkāros bērnus kopā ar vecākiem savā skoliņā atkal. Galu galā ir taču jāsaņem balviņas par paveikto darbu! Jau piekto reizi Gulbenes bērnu bibliotēka iesaistās „Grāmatu starta“ aktivitātēs. “Grāmatu starts” talismans ir gudrais Pūčulēns, kurš pirmajās nodarbībās viesojās arī Gulbenes bērnu bibliotēkā. Nu jau vairākus gadus Gulbenes bērnu bibliotēkas talismans ir runcis Misiņš, kurš ir liels Pūčulēna draugs un atbalstītājs. Jau 2019.gadā bērnu bibliotekāres un runcis Misiņš aicināja mazos trīs un četrgadniekus kopā ar vecākiem apmeklēt runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņu,” stāsta Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja Solvita Lībere.

Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa atsāk savu darbību vienu reizi mēnesī sestdienās no pulksten 11.00. Trešā nodarbība šogad notiks 19.septembrī.

“Nodarbības notiks vienu stundu. Šajā laikā bērni un vecāki kopā ar skoliņas direktoru runci Misiņu un bibliotekārēm lasīs grāmatas, mazliet padziedās un pakustēsies, padomās, daudz runās un smiesies. Ceturtās, noslēdzošas, tikšanās datumu izlemsim septembra nodarbībā. Runcis Misiņš ļoti gaida mazos gudriniekus! Tuvāka informācija – “solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv, 64473266 vai atnākot uz bērnu bibliotēku,” saka S.Lībere.

„Grāmatu starts“ ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra veidota lasīšanas veicināšanas programma pirmsskolas vecuma bērniem, kas rūpējas par lasītprieku, lasītprasmi, izglītību un personības attīstību. Jau vairāk nekā 70 Gulbenes novada bērni ir aktīvi darbojušies bibliotēkā un saņēmuši arī speciālo grāmatu somiņu ar kuru turpmāk apmeklēt bibliotēku. Prieks, ka daudzi no šiem bērniem ir aktīvi grāmatu lasītāji un citu bibliotēkas pakalpojumu izmantotāji.

2019.gadā visā Latvijā šajā programmā bija iesaistījušās 57 bibliotēkas, un katru gadu bibliotēku skaits palielinās. Arī Gulbenes pagastu bibliotēkas iesaistās “Grāmatu starta” aktivitātēs. 2019.gadā tā bija Litenes pagasta bibliotēka, šajā gadā - Stradu pagasta Stāķu bibliotēka.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide