Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacenšas jaunie skatuves mākslinieki 1

Uz 4. skolu jaunatnes teātru festivālu "Kustības turpinājums"jūlijā brauks tikai labākie
Skolu teātru un literāro kompozīciju reģionālā skate, kas 31.martā notika Gulbenes kultūras centrā, pulcējot labākos pašmāju kolektīvus no Gulbenes, Lizuma, Druvienas un Stāķiem, kā arī skatuves mākslas cienītājus no Valmieras, Viļakas, Praulienas, Madonas, Alūksnes, Jaunannas, Barkavas, Balviem, Smiltenes, Lubānas, Žīguriem, liecināja, ka Latvijā godā celtā teātra māksla nezudīs arī nākamajās paaudzēs. Skatē 1.pakāpes diploms - Druvienas pamatskolas teātra grupai. Vairāk foto šeit.

Lai gan skate sākās pulksten 10.00 ar skatuviskās runas otrās kārtas konkursu un beidzās teju 22.00, kad bija uzstājušies visi teātru pulciņu un teātra studiju dalībnieki, jaunajiem māksliniekiem līdzjutēju netrūka. Ikviens turēja īkšķi par savējiem, cerībā, ka tieši viņu priekšnesums būs tik veiksmīgs, ka izcīnīs iespēju piedalīties 4. Latvijas skolu teātru festivālā "Kustības turpinājums", kas šajā vasarā notiks Rīgā.

 

Mūsējiem veicās labi

Izņemot Stāķu pamatskolas teātra pulciņu "Draiskuļi", ko vada režisore Sarmīte Stupāne, visi pārējie mūsu novada reģiona skates dalībnieki uzstājās vēlu vakarā, tomēr tas netraucēja jaunajiem māksliniekiem rādīt labu sniegumu. Tas arī tika novērtēts. Reģiona skatē 1.pakāpes diplomu saņēma Druvienas pamatskolas teātra grupa (režisore Jolanta Zirne) par literāro uzvedumu "Miega muižas sapņu dārzs", kas veidota, izmantojot dzejnieku Ineses Zanderes, Māras Cielēnas un Ulda Ausekļa dzeju.

 

Stāķu pamatskolas ielu teātris saņēma 3.pakāpes diplomu. Arī Gulbenes kultūras centra jauniešu teātra studija (režisore Ineta Krastiņa) ieguva 3.pakāpēs diplomu. Diplomu saņēma arī Lizuma vidusskolas teātra studija (režisors Sandris Rakauskis).

 

Bagātīgi un vispusīgi kolektīvi

Konkrēti kuri kolektīvi posīsies uz Rīgu, būs zināms tikai maijā, kad ļoti stingrā žūrija būs piedalījusies visu Latvijas reģionu skatēs.

 

Teātra pedagoģe, festivāla "Kustības turpinājums" mākslinieciskā vadītāja Laura Paegle norādīja, ka šobrīd vēl nav zināms, kāda būs skatēs iegūto punktu galējā robeža, kas pavērs ceļu uz Rīgu. Viņa atzina, ka šajā reģionā ir ļoti bagātīgi un vispusīgi kolektīvi.

 

Kopumā skatē piedalījās 17 teātru studijas, pulciņi, grupas, arī amatierteātri, kuru sniegumu vērtēja 40 punktu sistēmā.

 

Sniegumu vērtēja arī režisore, teātra pedagoģe Biruta Bauma, festivāla "Kustības turpinājums" projekta vadītāja Dace Jurka un Valsts izglītības satura centra vecākā referente teātra mākslas jautājumos, festivāla projekta koordinatore Areta Raudzepa.

 

Skatuves runas konkursa dalībniekus žūrija vērtēja īpaši bargi. No četriem mūsu novada skolēniem, kas startēja dažādās vecuma grupās, vidusskolu grupā 2.pakāpes diplomu ieguva tikai Lizuma vidusskolas 12.klases skolnieks Arūrs Ločmelis. Ņemot vērā, ka no 27 skatuves runas konkursa dalībniekiem reģiona skatē vēl tika piešķirti divi trešās pakāpes diplomi, Artūra sniegums ir augstu novērtēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide