Sacentīsies skolu kori

Beļavas pagasta Ozolkalnā pie novadnieku kordiriģentu Imanta un Gido Kokaru piemiņas muzeja 16.septembrī būs gaidīti skolēnu kori ne tikai no Gulbenes novada skolām, bet arī citām Latvijas izglītības iestādēm, lai ne tikai dziedātu, bet iesaistītos arī sportiskās aktivitātēs. Muzikāli un sportiski radošajam asākumam dots nosaukums “Atrodi sevī Kokaru!”

“Mums tika izteikts priekšlikums, ka saistībā ar cienījamajiem kordiriģentiem, organizējams pasākums arī jauniešiem, tāpēc šogad galveno akcentu esam likuši uz skolu koriem no 1.līdz 12.klasei.. Pasākuma pirmajā daļā paredzētas koru komandu orientēšanas sacensības, pa brāļu Kokaru dzimtajām vietām. Pērnā gada orientēšanās sacensību maršrutu esam nedaudz izmainījuši, bet tas vedīs pa Ozolkalna apkārtni. Maršrutā būs seši kontrolpunkti. Katrā no tiem būs savs uzdevums. Būs gan sportiski uzdevumi, gan nāksies arī dziedāt. Orientieristi saņems arī balvas. Darbosies kafejnīca,” stāsta Beļavas pagasta Ozolkalna novadpētniecības koordinatore Laila Ķiploka.

Skolām organizatori jau ir izsūtījuši informāciju par pasākuma norisi, mudinot veidot komandas.

Pasākuma, ko vadīs kordiriģents Ints Teterovskis, otrajā daļā varēs vērot filmas par izcilajiem brāļiem kordiriģentiem, kā arī visi kopā padziedāt.

“Esam iecerējuši, ka kopdziesmas galvenokārt varētu būt latviešu tautas dziesmas. Tie, kas dzied koros, ir daudzu dziesmu zinātāji, tāpēc domāju, ka dziesmu nepietrūks. Uz pasākumu gaidīsim visus interesentus, jo esam padomājuši arī par individuālajām sportiskajām aktivitātēm,” ieinteresē L.Ķiploka.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide