Sadraudzējas ar klūgu sloksnīšu pinumiem 2

Četrpadsmit dalībnieces sešas nedēļas apmeklēja Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centra organizētās mācības “Klūgu sloksnīšu pinumi un vijumi”. Šo seno amatniecības prasmi viņām palīdzēja apgūt druvēniete Inese Zvejniece.

“Dalībniecēm bija iespēja apgūt groziņa un dekoru tapšanas procesu, sākot ar klūgu atrašanu dabā līdz gatavam izstrādājumam. Sākuma procesā, kad nācās meklēt klūgas dabā, mizot, šķelt, iekaltēt “ribiņas” groziņiem, ne viena vien dalībniece atzina, ka darbs ir grūts un laikietilpīgs un gandrīz vai sašļuka dūša, vai to spēs izdarīt, bet, Ineses iedrošinātas, visas cītīgi turpināja darbu,” stāsta centra Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Dana Puidze.

Pārmaiņas dalībnieču sejās varējis redzēt mirklī, kad sākusies groziņu pīšana un zvaigznīšu vīšana, jo beidzot grūtākais darbs bijis galā un kā atalgojums par padarīto nākusi pati pīšana.

Mācību noslēgumā kopīgi ierīkota arī izstāde, kurā skatāmi I.Zvejnieces darbi, kuri pārsvarā veidoti no apaļām klūgām, kā arī dalībnieču mācību laikā tapušie darbi - gan sīpolu groziņi, gan dekori - zvaigznītes.

Iespēju noorganizēt mācības ļāva Gulbenes novada domes finansiālais atbalsts – 405 eiro. Dalībnieces saka paldies „Ozolu maizes” īpašniecei uzņēmējai Ingūnai Ozolai par dalīšanos pieredzē, kā ir būt uzņēmējai, I.Zvejniecei par uzņēmību mērot ceļu no Druvienas uz Lejasciemu, kā arī  Lanai Černoglazovai par atbalstu kursu organizēšanā.

Izstādi var apskatīt Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā līdz 6.janvārim otrdienās no pulksten 9.00 līdz 12.00 un no 13.00 līdz 16.00, piektdienās no pulksten 9.00 līdz 14.00. Pārējā laikā - iepriekš piesakoties pa tālruni 28352466. Izstāde ir par brīvu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

nekā nesaprotu.... es gadiem gribu to apgūt... bet par tādu iespēju vienmēr uzzinu, kad jau viss beidzies..

pirms 4 gadiem, 2016.12.17 11:24

!

Droši, ka jāzvana meistarei. Šī nav pirmā nodarbība.

pirms 4 gadiem, 2016.12.18 20:01

Kultūra un izklaide