Sadziedās un sadancos

Nedēļas nogalē novadā notiks dažādi kultūras pasākumi dažādām paaudzēm. Šoreiz novada vokālo ansambļu dalībnieki skatē pulcēsies Galgauskas tautas namā.

Sestdien, 23.februārī, pulksten 14.00 Galgauskā sāksies novada vokālo ansambļu skate, kurā piedalīsies 22 kolektīvi dažādās kategorijās - sieviešu un vīru vokālie kolektīvi, kā arī jauktie un senioru ansambļi. Katrs kolektīvs skatē izpildīs trīs dziesmas. Vienai jābūt latviešu komponistu oriģināldziesmai vai latviešu tautas dziesmas apdarei, bet divas kompozīcijas ir pēc brīvas izvēles.

 

Skates nolikums paredz, ka viena dziesma ir jāizpilda bez pavadījumā. Arī pavadījumā atļauts izmantot tikai akustiskos mūzikas instrumentus. Ansambļu sniegumu vērtēs kompetenta žūrija. Skates mērķis ir apzināt vokālo kolektīvu kvalitāti un kvantitāti, māksliniecisko un profesionālo meistarību, kā arī paplašināt repertuāru.

 

Savukārt Rankas tautas namā rīt. 22.februārī, pulksten 15.00 notiks Gulbenes novada skolēnu tautas deju kolektīvu sadancis-koncerts "Vedam danci!". Kultūras iestādes vadītāja Mudīte Šnē stāsta, ka koncertā uzstāsies 10 kolektīvi. Galvenokārt pārstāvēti jaunāko klašu deju kolektīvi.

 

"Labi, ka kolektīvu nav pārāk daudz, jo visiem būs iespējams izdejoties," saka M.Šnē.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide