'"Sagša" piedalās republikāniskajā izstādē Cēsīs

Cēsu izstāžu zālē no 22.oktobra līdz 22.novembrim notiks Latvijas tautas lietišķās mākslas izstāde “Linu dvieļi, māla krūzes”. Izstādes nosaukums liecina, ka tajā būs apskatāmi linu dvieļi un māla krūzes. Izstādē piedalīsies arī Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” meistares.

“Šoreiz izstādē ir akcentēti linu dvieļi un māla krūzes. Mūsu studijā ir daudz audēju, kurām linu dvieļu aušana nav sveša, tāpēc izstādē piedalīsies visas audējas. Protams, vienai meistarei dvieļu ir vairāk, otrai - mazāk, jo viss ir atkarīgs no laika, cik iespējams atvēlēt aušanai. Ir meistares, kuras studijā darbojas jau gadiem ilgi, tāpēc viņu darbu pūrā ir daudz linu dvieļu. Arī seniorēm, kuras ir devušās atpūtā, aušanai atliek vairāk laika. Kopā ar mūsu studijas meistaru austajiem linu dvieļiem uz izstādi dosies keramiķes Laimdotas Kliesmetes darinātās māla krūzes,” stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” vadītāja Biruta Akmentiņa.

Nacionālā mākslas centra speciālisti savulaik jau ir novērtējuši “Sagšas” audēju skaistos, rakstainos linu dvieļus. Viņi norādījuši, ka tieši linu dvieļu daudzveidība un krāšņums ir “Sagšas” brends. Meistaru austajos linu dvieļos savienojas tradicionālais ar mūsdienīgo. Aužot dvieļus, meistares rūpīgi pēta arī latviešu tautas tradicionālo kultūras mantojumu. 

Republikāniskajā izstādē ir aicinātas piedalīties Tautas lietišķās mākslas studijas, kopas, pulciņi, kā arī individuālie meistari.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide