Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Sagša” piedalīsies izstādē Valmierā

Valmieras Vēstures un mākslas muzejā 3.martā tiks atklāta Vidzemes Tautas lietišķās mākslas studiju darbu izstāde “Tautu meitas ciemos brauca”. Izstādē piedalīsies arī Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” rokdarbnieces.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” vadītāja Biruta Akmentiņa stāsta, ka izstādē, kuras pamattēma ir no tautas tērpa līdz mūsdienu apģērbam, “Sagšu” pārstāvēs 18 rokdarbnieki ar saviem darbiem. Starp tiem ir divi tautas tērpu komplekti. Tirzas pagasta sievas tērpu darinājusi rokdarbniece Maiga Dolgā, bet Maija Suntaža - Siguldas novada sievas tērpu. “Mūsdienu apģērba veidošanā savas prasmes iemēģināja Lidija Kazāka, M.Dolgā, Elga Sudraba, Lauma Dektere no Rankas pagasta, kura mājamatniecības skolā ir apguvusi aušanu, kā arī es pati. Lai mēs varētu izveidot mūsdienu apģērba komplektus, galvenais uzdevums mums bija noaust trīs audumus, lai tos varētu nokomplektēt ar jau esošajiem apmetņiem un šallēm, kas mums ir bijuši iepriekšējo kolekciju izstādēs,” stāsta B.Akmentiņa Veicot šo darbu, rokdarbnieces iedvesmojušās no sieviešu apģērba komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām Austrumbaltijā vēlajā dzelzs laikmetā 11., 12.gadsimtā, no tā sauktajiem senlatviešiem. “Tajā laikā sievas valkājušas divu veidu brunčus – apliekamos un uz pleciem saspraužamos. Mūsdienu skatījumu panācām ar materiālu un dažādu aušanas tehniku savienojumiem,” stāsta studijas vadītāja. Bez tērpiem izstādē varēs apskatīt arī “Sagšas” rokdarbnieču austos lakatus, tautisko brunču audumus un jostas.

Izstādē savu rokdarbu darināšanas prasmi rādīs aptuveni astoņas Vidzemes Tautas lietišķās mākslas studijas. Izstādes organizatore un iekārtotāja ir Valmieras Tautas lietišķās mākslas studijas “Valmiera” vadītāja Gaļina Birkava. Viņai palīdzēs arī muzeja darbinieki. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide