Sākas Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” svētku nedēļa

Trešdie kinoteātrī “Splendid Palace” atklāja nozīmīgāko Latvijas filmu nozares pasākumu – Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”. To ievadīja Rīgas dokumentālās kino skolas seanss par godu šī gada Mūža balvas laureātiem - LU profesoram, žurnālistam, kinokritiķim un filmu scenāriju autoram Ābramam Kleckinam un vienam no Latvijā vērīgākajiem kinoprocesa vērtētājiem Mikam Savisko.


No 7. līdz 13. novembrim skatītājiem būs iespēja noskatīties Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps nominētās filmas, piedalīties atklāšanas un noslēguma pasākumos, tikties ar autoriem un piedzīvot vairāku filmu pirmizrādes. Katra filma tiek demonstrēta tikai vienā seansā. Trešdienas pirmajos seansos – Nameja gredzens un Kriminālās ekselences fonds – piedalīsies arī filmu autori. Notiks arī pirmais no trijiem studentu filmu konkursa seansiem. Pilna Lielā Kristapa programma pieejama ŠEIT.


Nacionālajai kino balvai nominētās filmas un profesionāļus izvērtēs starptautiska žūrija. Tās sastāvā ir Latvijas profesionāļi un latviešu izcelsmes profesionāļi, kuri savu kino karjeru veidojuši ārzemēs. Viņu vidū ir kinozinātnieks Ph. D. Juris Civjans (ASV), Holivudas aktrise Rutanja Alda (ASV) un kinozinātniece Dr. Elīna Reitere (Vācija). Latviju pārstāvēs Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) radošā direktore Sonora Broka, režisors Viesturs Kairišs un filmu producente Linda Krūkle. Intriga par to, kuras filmas un profesionāļi šogad saņems Lielā Kristapa balvas, atrisināsies pirmdien, 12. novembrī, balvu pasniegšanas ceremonijā, ko skatītājiem būs iespēja noskatīties gan klātienē, gan arī Latvijas televīzijas tiešraidē.


Atsevišķā konkursā tiks noteikta labākā studentu filma, kuras autors saņems Lielā Kristapa lukturi. Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps nominētās studentu filmas būs iespējams noskatīties trīs seansos kinoteātrī Splendid Palace - 7., 8. un 9. novembrī (no trešdienas līdz piektdienai) plkst. 20:00. Studentu filmās piedalās arī Latvijā pazīstami aktieri – Kaspars Znotiņš, Santa Didžus, Ģirts Krūmiņš, Līga Liepiņa un citi. Studentu filmas vērtē žūrija, kuras sastāvā ir režisori Dzintars Dreibergs un Renārs Vimba, operators Miks Zvirbulis.


Uz visiem Lielā Kristapa filmu seansiem un pasākumiem biļetes pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasēs jau no 31. oktobra. Īpašiem kino cienītājiem piedāvājam atlaides – pērkot 3 un vairāk biļetes, dažādās cenu kategorijās tās būs iespējams iegādāties lētāk. Tāpat kā ik gadus, atlaides būs pieejamas gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm.


Lielā Kristapa programmā ir arī bezmaksas pasākumi – grāmatas Zudušie kinoteātri atvēršana 8. novembrī, tikšanās ar latviešu izcelsmes Holivudas aktrisi Rutanju Aldu 9. novembrī un Rīgas dokumentālā kino skolas retrospektīva 11. novembrī. Šajos pasākumos visiem interesentiem ieeja ir bez maksas.


Informācija par Lielā Kristapa seansiem un biļetēm, kuras var iegādāties arī uz atklāšanas un noslēguma pasākumiem, kā arī pilna pasākumu programma - www.lielaiskristaps.lv un www.splendidpalace.lv

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide