Sašuj lelles un spilvenus “Meža mājai”

Gulbenes māksliniece Evita Zālīte pagājušā gada nogalē paveikusi apjomīgu pasūtījuma darbu – sašuvusi mīkstās rotaļlietas un spilvenus “Meža mājai”, kas atrodas Ķemeros, Jūrmalā. “Meža māja” ir publiski par brīvu pieejams dabas izglītības centrs. Te gaidīti ir arī cilvēki ar kustību traucējumiem.


“”Meža mājā” tiek realizēta iecere par izveidotā rotaļu stūrīša papildināšanu ar mīkstajām rotaļlietām. Šis rotaļu stūrītis domāts pirmsskolas vecuma bērniem. Dabas izglītības centra “Meža māja” darbinieki uzmeklēja mani internetā un piedāvāja sašūt mīkstās rotaļlietas,” “Dzirkstelei” stāsta E.Zālīte.


Viņa izgatavojusi trīs veidu komplektus bērnu rotaļām. Tur ir mīkstās roku lelles - Latvijas savvaļas dzīvnieki, piemēram, lapsa, zaķis, bebrs, vilks, vāvere, dzenis, dzērve, pūce, meža cūka, ezis. Sašūti arī 15 spilveni sēdēšanai, tie ir auduma aplikācijas tehnikā atainoti dabas motīvi. Tapis arī mīksto rotaļlietu – 9 kluču komplekts auduma aplikācijas tehnikā, atainojot sešas tematiskās virsmas – dažādu koku lapas, krāsaini dažādu formu ziedi, dažādi kukaiņi, dažādas sēnes, dažādas ģeometriskās formas, dažādi alfabēta burti.


“Meža mājā” ikviens interesents var saņemt informāciju par Ķemeru nacionālā parka dabas takām un maršrutiem un organizētajiem vides izglītības pasākumiem, kā arī pieteikt nepieciešamību pēc gida pakalpojumiem. Dabas izziņas un pētnieciskās nodarbības par apkārtnē sastopamajām dabas vērtībām notiek gan telpā, gan ārā. Tiek izmantots dabas izzināšanai un pētīšanai paredzēts aprīkojums, darba lapas, izspēlētas dažādas vides izziņas spēles. Galvenā mērķauditorija ir 1. – 12. klases skolēni, taču ir padomāts arī par pašiem mazākajiem “Meža mājas” apmeklētājiem.


„Meža māja” atrodas mitro mežu ieskautajos Vēršupītes krastos Ķemeru nacionālajā parkā. „Meža māju” apsaimnieko Dabas aizsardzības pārvalde.


Pati "Meža māja" ir izteikts nacionālā romantisma arhitektūras paraugs (arhitekts Fridrihs Skujiņš). Celtniecībā izmantots mūra un koku konstrukcijas apvienojums, stilizētas tautas celtniecībai raksturīgās detaļas un niedru jumts. 1933.gada vasarā jaunuzceltajā ēkā tika atvērts sporta un atpūtas komplekss. Vēlākos gados sporta komplekss pārtapa par restorānu „Jautrais ods”. Tas bija ļoti iecienīts turīgās aprindās, šeit mēdza iegriezties Benjamiņu pāris un citas tālaika slavenības. Restorāns darbojās līdz Otrajam pasaules karam. Padomju varas laikā šeit atradās bērnu sanatorija.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide