Saulgriežu jampadracis Līgo pagastā

Gada visgarākaja dienā, 21. jūnijā, Līgo pagasta notika ielīgošanas pasākums, kas notika pagasta centrā - Saulgriežu pļaviņā, kas savu nosaukumu neviļus ieguva iepriekšējos Ziemas saulgriežos. Vairāk foto šeit.

Līgo kultūras nama vadītāja Kristīne Bekmane stāsta, ka pasākumā iedzīvotāji degustēja vietējo mājsaimnieču darinātos sierus, speķa pīrādziņus, rudzu maizi, kā arī citus gardumus. Gan lieli, gan mazi piedalījās tautasdziesmu un ticējumu maratonā. Daudzi piedalījās fotokrosā, kurā galvenais uzdevums bija atrast Līgo svētku simbolus. Interesi izraisīja arī dažādo zālīšu sagādāšana kopīgajai tējas turzai.

 

Sportiskākie iedzīvotāji piedalījās dažādās aktīvākās nodarbēs - tautu meitas vešanā ar ķerru, alus kausa nešanā pāri šķēršļiem, vainadziņu mešanā mērķī, šaušanā pa alus bundžām, mazo bumbiņu volejbolā u.c. Kā jau ielīgošanas pasākumā, notika arī alus vai kvasa dzeršanas sacensības, kurās atklājās ātrākie šo dzērienu baudītāji.

 

Pēc aktivitātēm un labāko apbalvošanas, iedzīvotāji pulcējās tuvējā kalna galā, no kura tika ripināts Uguns rats, kura ripošanas gaita liecināja, ka gads Līgo pagastā būs gluds.

 

Folkloras kopa „Līgo" radīja jauku noskaņu pirms ugunskura iedegšanas, kas šoreiz bija uzbūvēts pagasta dīķa ūdeņos un rotājās ar lielu ozollapu vainagu.

 

"Ugunskura spožās liesmas un pasākuma apmeklētāju pozitīvā noskaņa radīja sajūtu, ka pasākums bija izdevies un lielais darbs, kas tika ieguldīts, to organizējot, ir atmaksājies," ir gandarīta K.Bekmane. 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide