Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sengrieķu komēdijas improvizācijā - jauneklīgi un bez cacisma 11

Piekdienas vakarā Gulbenes kultūras centrs bija jaunu cilvēku pārpilns. Visi vēlējās redzēt iepriekš plaši izdaudzināto jauniešu izrādi jauniešiem, kuru pēc sengrieķu autora Aristofāna komēdijas "Lisistrata" motīviem mūsdienu noskaņās iestudējis 22 gadus vecais Viktors Gomes, kurš dzimtenē, Spānijā, jau skolas gados kopā ar draugiem esot aizrāvies ar teatrāliem eksperimentiem. Viktors pats ir studējis aktiermākslu. Vairāk foto šeit.

No jauniešu sajūsmas, izrādei beidzoties, sapratu, ka ir trāpīts mērķī. Laikam ne jau tāpēc, ka, vienkāršoti raugoties, izrāde bija par seksu, par attiecībām starp diviem dzimumiem. Svarīgākais, ka tie, kuri darbojās izrādē, to darīja azartiski, asprātīgi un ar pašvērtības sajūtu. Aktieri ir padsmitnieki: Egils Šmidris, Armīns Maslovskis, Edijs Miezīts, Rihards Maks, Kristers Začs, Zane Indzere, Diāna Supe, Ance Lauva - Salnāja, Andra Lauva - Salnāja, Gundega Sebre, Ieva Zīlmane, Baiba Miezīte, Inga Venera, Dita Augule.

 

Pēc izrādes pieaugušie aktieriem teica paldies par uzdrīkstēšanos, jo viņi no sava skatījuma runāja par mūžīgajām tēmām, kurām nav vecuma cenza.

 

Pirmais pārsteigums bija, redzot, ka izrāde norit divās telpās ar sieviešu un vīriešu tualetei raksturīgajiem simboliem pie ieejas durvīm. Zīmīgi, ka lielā zāle bija iekārtota līdzīgi kā to esam raduši redzēt Gulbenes skaistumkonkursos - ar ar izbīdāmo skatuvi jeb "mēli". Aktrises, kuras bija sanākušas uz šo "sapulci" (kuru kavēt esot stilīgi), nebija nekādas modeļu parametriem atbilsošās daiļavas. Aktrises runāja (arī šļupstēja), bieži vien pat izkliedza tekstu. Tā kā notiekošais lielā mērā bija improvizācija, nekur nevarēja sprukt ne nu no tipiski gulbeniskās izloksnes, bet arī no jaunatnei šodien raksturīgās runas kultūras, kur vārds "stulbums" ir viens no iemīļotākajiem. Te viss notika pa īstam - gan kliegšana, gan apliešana ar aukstu ūdeni.

 

Kad izrādes sižeta līnija prasīja uzsākt aktīvu diskusiju starp abiem dzimumiem, arī skatītāji apvienojās. Mēs piepildījām gan lielo zāli, gan balkonu, gan skatuvi. Dažs no publikas arī izrādes gaitā tika ierauts spēles laukumā. Sekoja elegantas epizodes ar izcilu aktierspēli. Skatītāji reaģēja momentā, skaļi aplaudējot.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

doma

santa, vai tu nesaproti, ka mēdz būt arī tādi vārdi kā jaunvārdi, kurus vārdnīcas tev neizskaidros?

pirms 8 gadiem, 2012.01.11 11:28

Izrāde ir par jauniešiem no jauniešiem un priekš jauniešiem. Un raksts arī.

pirms 8 gadiem, 2012.01.11 10:47

Santa

Kas raksta nosaukumā ir domāts ar vārdu "cacisma"? Neviena skaidrojošā vardnīca šādu vārdu nespēj izskaidrot... diemžēl žurnālisti latviski izteikties vairs neprot :(

pirms 8 gadiem, 2012.01.11 10:31

Kas tad tur bija teikts par auguma aprisēm? Nekas! Tikai, ka nav modeles, neslimo ar anoreksiju...

pirms 8 gadiem, 2012.01.10 22:21

Teātris bija īsts baudījums , un jaunieši - malači!!!Es ļoti ceru, ka raksta autore ir gribējusi to labāko, kaut gan par auguma aprisēm nekad nevajag runāt. nekad, ja vien cilvēkā mīt korektums!Esmu tieva slieka, bet nekad neesmu spējusi spēlēt improvizāciju teātrī...
Super, Viktor! Bālā Gulbene sen to bija pelnījusi!

pirms 8 gadiem, 2012.01.10 20:38

Diāna

Es arī neesmu modele, runāju gulbeniski un man nav anoreksijas. :)

pirms 8 gadiem, 2012.01.10 17:14

Ance

Un par vārdu ,,stulbums'' un citiem tam līdzīgajiem... Režisors mums lika pēc iespējas vairāk lietot sliktus vārdus tajās vietās, kur tas kaut kā pastiprina pateikto.

pirms 8 gadiem, 2012.01.10 16:58

Ance

Es gan te neredzu iemeslu braukt virsū raksta autorei, jo viss vienkārši ir uzrakstīts tieši.

pirms 8 gadiem, 2012.01.10 16:55

bez gulbeniešu izloksnes

Velns parāvis, Diāna, kas tev devis tiesības apcerēt aktrišu parametrus ? Avīzē ir vēl sviestaināk - apcerēti defekti, kurus vērš par efektiem. Bez tam luga nemaz nebija par seksu, bet laikam jau tas bija vienīgais, ko latviski pareizi runājošā :))))) korespondente uztvēra visā lugas gaitā, jo šis vārds skan vienādi ar izloksni vai bez. Paldies, dievam , janieši ir daudz brīvāki attieksmē vienam pret otru un acīmredzot arī krietni smalkjūtīgāki pret dažāda izskata cilvēkiem. Tieksme pēc vienādiem skaistuma štampiem noved pie šitādiem raksteļiem un īgnas sejas, jo allaž jau var atrast, kur piesieties.

pirms 8 gadiem, 2012.01.10 16:46

Kultūra un izklaide