Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seniori izdejo prieku 1

Gulbenes kultūras centrā starptautiskajā senioru deju kopu festivālā "Izdancot prieku" piedalījās septiņas deju kopas. To sniegums uzskatāmi liecināja, ka par spīti savam vecumam seniori tiešām prot izdejot prieku. Festivālu organizēja Gulbenes kultūras centra senioru deju kopas "Vērdiņš" vadītāja Dainuvīte Putniņa kopā ar "Vērdiņa" dejotājiem. Vairāk foto šeit.

Šķita, ka 5.maija rītā Gulbenē patiešām bija ienācis pavasara ziedonis, jo dārzos sāka ziedēt ķirši un plūmes, ziedu raisīšanas priekam pilsētas parkos gatavojās ievas. Pavasarīgo krāšņumu papildināja arī optimisma pilnie festivāla dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas, arī Siguldas, Balviem, Aizkraukles un Ēveles, kurus sirsnīgi sagaidīja "Vērdiņa" dejotāji, lai pirms lielā festivāla noslēguma koncerta ciemiņus iepazīstinātu ar Gulbeni. Dejotāji apskatīja Vecgulbenes muižas kompleksu, kāzu muzeju, Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju un parkus.  

"Gatavojoties starptautiskajam senioru deju festivālam, tika ieguldīts liels organizatoriskais darbs, kas arī deva cerēto. Visi kolektīvi bija ļoti apmierināti. Atvadoties dzirdējām ārkārtīgi daudz labu vārdu par labestīgo un sirsnīgo sagaidīšanu Viesiem ļoti patika mūsu sakoptā Gulbene, Vecgulbenes muiža, muzeji. Mēs esam ieguvuši jaunus draugus. Esmu pateicīga visiem, kuri atbalstīja manas idejas, īpaši Gulbenes kultūras centram un Gulbenes novada domei," pēc festivāla teica D.Putniņa.

 

Izdejo 25 dejas

Festivāla noslēguma koncertā kopumā tika izdejotas 25 dejas. Tajā piedalījās senioru tautisko deju kopas no Jonišķu kultūras pils - ansamblis "Jievaras", Valgas rajona Helmes pagasta deju grupa "Hābeteht", Siguldas kultūras nama "Sidrabdancis", Aizkraukles kultūras nama "Aizkrauklis", Ēveles tautas nama "Ēvele", Balvu pilsētas kultūras un atpūtas centra "Luste" un "Vērdiņš." Vairāk nekā 140 dejotāji pierādīja skatītājiem savu uzdrīkstēšanos un varēšanu paskatīties pāri gadiem, jo kolektīvi pulcēja dejotājus vecumā no 50 līdz 80 gadiem.

 

Saņem Pateicības rakstu

Visi festivāla kolektīvi saņēma Gulbenes novada domes Pateicības rakstus par piedalīšanos pasākumā. Dejotājus sveica arī Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis, Gulbenes kultūras centra direktors Egons Kliesmets, kā arī Gulbenes novada pensionāru biedrība "Atspulgs 5". Arī deju kopas sveica cita citu ar ziediem un piemiņas veltēm. Īpašs paldies tika teikts festivāla idejas autorei D.Putniņai. Deju kopa "Jievaras" no Jonišķiem Lietuvā D.Putniņai dāvāja īpašu Goda lenti. Pasākuma dalībnieki vēl ilgi negribēja šķirties. To viņiem neliedza balle, kurā tika izdejotas neskaitāmas dejas un kopīgi izdziedātas dziesmas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skats no malas

Seniori, Jūs bijāt vnk ...LIELISKI !
Smaids sejā, acis mirdz un kas par deju soli ...Tā turpināt!

pirms 8 gadiem, 2012.05.07 20:01

Kultūra un izklaide