Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seriālam „Likteņa līdumnieki” – 10!

Tieši pirms 10 gadiem - 2001. gadā - Latvijas Televīzija uzsāka vēsturiskās sāgas „Likteņa līdumnieki" filmēšanu.

Režisores Virdžīnijas Lejiņas veidotās videofilmas pirmās sērijas pie skatītājiem nonāca 2003. gadā, un kopumā seriāls LTV1 ēterā 56 sēriju garumā bija skatāms piecus gadus - no 2003. līdz 2008. gadam, kļūstot par visu laiku skatītāko seriālu Latvijā. Pēc daudzu skatītāju lūguma un ņemot vērā jubilejas faktu, LTV1 no 25. maija sāk seriāla atkārtojumu no pašas pirmās sērijas! Seriāls būs skatāms darbdienās, no pirmdienas līdz ceturtdienai, plkst. 18:30. Par seriālu

''Likteņa līdumnieki'' ir vienas dzimtas - Nārbuļu ģimenes - vēsture laikposmā no 1885. gada, kad barons izprecina pavesto istabmeitu, pūrā dodot zemi, cauri visiem liktenīgajiem 20. gs. notikumiem līdz pat mūsu dienām - 1995. gadam. Ne velti "Likteņa līdumniekus" dēvējam par latviešu sāgu - tas ir stāsts par stipriem cilvēkiem - pretrunīgiem, spītīgiem, kaislīgiem, tikpat neaprēķināmiem kā zeme, kas tos radījusi, ar gaišām, pašapziņas pilnām sejām, kādas ir mūsu senčiem vecos fotogrāfiju albumos.

Tetraloģijas scenārija autore ir Māra Svīre (daudzu latviešu filmu scenārija autore, t.sk. filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" scenārija autore), bet literāro pamatu veido Vladimira Kaijaka romāna četras daļas: "Enijas bize", "Zem Marsa debesīm", "Nārbuļu dēli" un "Mantinieki".

 

Fakti

„Likteņa līdumniekos" filmējušies 189 aktieri un vairāki simti masu skatu dalībnieku, videofilmas uzņemšana notikusi gan Madonas rajona Liezērē, gan Daugavpils rajonā, Krimuldā, Līgatnē, Rīgā, Sedā... Tik vērienīgs televīzijas seriāls līdz šim Latvijā nav bijis.

 

Filmas radošā komanda

Režisore-inscenētāja: Virdžīnija Lejiņa

 

Otrā režisore: Laura Hirša

 

Operators-inscenētājs: Aivars Kalniņš

 

Operators: Egils Kurpnieks

 

Skaņu režisori: Diāna Pāvilsone, Ilvars Zālītis, Ilmārs Piliņš, Jānis Volkmanis, Mārcis Kreicmanis, Māris Āboliņš

 

Mūzikas autors: Raimonds Tiguls

 

Filmas producente: Daina Dumpe

 

Lomās

Ligita Dēvica, Sigita Jevgļevska, Armands Reinfelds, Maija Apine, Ieva Pļavniece, Rihards Rudāks, Jānis Dreiblats, Lolita Cauka, Karīna Tatarinova, Ainārs Ančevskis, Inga Alsiņa, Kaspars Znotiņš, Intars Rešetins, Mārtiņš Egliens, Aisha, Lāsma Kugrēna, Māris Andersons, Mārcis Maņjakovs, Egils Melbārdis, Karīna Lučiņina, Ieva Puķe, Jūlija Ļaha, Lelde Kaupuža - Eglinska un daudzi citi...

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide