Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sevi apliecina Kentšinā 1

Gulbenes novada pārstāvji dejo un piedalās skaistumkonkursā
No 26. līdz 28.augustam Gulbenes novada delegācija 20 cilvēku sastāvā devās ciemos pie novada sadarbības partneriem uz Kentšinas rajonu Polijā, lai piedalītos trīs dažādos pasākumos.

Veidos sadarbību starp jauniešiem Kentšinas rajons šādas tikšanās organizē katru gadu. Gulbenes novads ir viens no astoņiem sadarbības partneriem, kas arī šīs vizītes laikā prezentēja savu novadu un Latviju.

 

"Katrs pastāstīja par sevi, kā arī izvirzīja kādu kopīgu nākotnes sadarbības mērķi. Šogad sadarbības partneri no Kentšinas izteica priekšlikumu, ka visiem sadarbības novadiem un apgabaliem nākamajā gadā vajadzētu organizēt sadarbību saistībā ar jauniešiem, uzskatot, ka vēsture ir jāatstāj pagātnē un visiem kopā jāveido mūsu nākotne. Iecere ir, ka katra no šīm astoņām dažādu valstu sadarbības pašvaldībām reizi gadā uzņemtu 160 jauniešus. Kopumā tas būtu no piecām valstīm," stāsta delegācijas pārstāve Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna.

 

Viņa šo priekšlikumu jau pārrunājusi ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Sandru Daudziņu un guvusi tam atsaucību. Oficiālās tikšanās pasākumā Gulbenes novadu pārstāvēja E.Siļķēna un novada domes deputāts Valtis Krauklis.

 

Sajūsminās par azartisko dejas soli

Vienlaikus nopietnu sarunu norisei Kentšinas rajona pilsētiņā Srokovā notika ikgadējie Ražas svētki. To laikā notika sadarbības partneru kultūras programmu apmaiņa, kā arī "Mis" konkurss. Šogad Gulbenes novadu Ražas svētkos pārstāvēja Stāmerienas pagasta jauniešu deju kopa "Poga", ko vada Zaiga Mangusa, kas dalībnieku ierobežotā skaita dēļ uz Poliju bija devusies skaitliski mazākā sastāvā.

 

"Visi ārzemnieki bija sajūsmināti par "Pogas" azartisko dejas soli. Divdesmit minūšu ilgās uzstāšanās programma bija veiksmīgi izveidota. Ražas svētku vadītāja pēc "Pogas" uzstāšanās kolektīva vadītājai izteica uzaicinājumu pēc divām nedēļām uzstāties līdzīgā pasākumā, tikai kaimiņu pilsētiņā," stāsta E.Siļķēna.

 

Kultūras programma mijās ar "Mis" konkursu.

 

Gulbeniete kļūst par otro "Vice Mis"

"Mis" konkursā no Gulbenes novada piedalījās "Mis un Misters Gulbene" dalībniece Undīne Zača un Gerda Tilgase. Pavisam konkursā piedalījās 12 meitenes no piecām valstīm. Konkursu vērtēja pa vienam pārstāvim no katras valsts. Žūrijā Latviju pārstāvēja V.Krauklis. Kopā ar Undīni un Gerdu bija arī gulbeniete Līga Vītola, kura šādus konkursus organizē Gulbenē.

 

"Atšķirībā no citām konkursa dalībniecēm mūsu meitenes jau bija piedalījušās līdzīgā pasākumā, tāpēc Undīnei un Gerdai jau bija iepriekšēja pieredze. Viņas jutās droši uz skatuves, brīvi runāja pie mikrofona, prata kustēties, tāpēc arī mēģinājumos pirms konkursa viņām bija daudz vieglāk. Mums bija vieglāk arī tāpēc, ka es pati veidoju Gerdai un Undīnei meikapu un katram tērpam atbilstošu frizūru. Konkursa rīkotāji nodrošināja gan tērpus, gan frizūras, gan meikapu, bet matu sakārtojumu veidoja praktikantes. Viņas izveidoja frizūru un pašas aizgāja. Pēc desmit minūtēm frizūra jau bija izjukusi. Undīne un Gerda uz katru iznācienu bija kā konfektes, jo matu sakārtojums tika mainīts. Lai gan zināju, kā šis konkurss tika rīkots pērn, jāteic, ka šogad tajā piedalījās spēcīgas konkurentes no Kaļiņingradas Krievijā un no Ukrainas. Tomēr varam būt gandarītas, jo mājās atgriezāmies ar otrās "Vice Mis" titulu, ko ieguva Undīne," stāsta L.Vītola.

 

"Mis" titulu žūrija piešķīra meitenei no Polijas. Uz konkursu gulbenietes līdz veda tikai kurpes, jo trim iznācieniem no pieciem tērpus bija sarūpējusi vietējā māksliniece. Līga stāsta, ka mākslinieces darinājumi bijuši pārsteidzoši, jo tamborētajos tērpos bijis izmantots gan koks, gan riekstu čaumalas, gan citi materiāli.

 

"Katrs tērps līdzinājās šedevram, katrs bija ar savu ideju. Kopumā šis bija lielisks pasākums un piedzīvojums," piebilst L.Vītola.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pilnīgi nevajadzīgs brauciens .Tā mēs taupām nodokļu maksātāju naudiņu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 16:20

Kultūra un izklaide