Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Silmači” pošas Novada svētkiem

Druvienas pagasta "Silmaču" estrādē 22.jūnijā notiks Gulbenes Novada svētki. Reizē ar tiem 25 gadu pastāvēšanas jubileju atzīmēs arī "Silmaču" muzejs, kas ir vienīgais muzejs Latvijā - veltīts vienai teātra izrādei. Par godu šim notikumam top arī izdevums par skroderdienām Druvienas "Silmačos".

Druvienas pagasta strādnieki šobrīd cītīgi rosās "Silmačos", lai jau laikus visu sakārtotu veiksmīgai svētku norisei.

 

"Silmaču" muzeja vadītāja Sandra Āre stāsta, ka tiekot renovēta skatuves grīda un nojume, kuras jumts pamatīgi ieliecies aizvadītās ziemas lielās sniega segas dēļ. Savu laiku nokalpojis arī tiltiņš pie estrādes. Šinīs dienās tiek likta jauna caurteka, kā arī atjaunots tiltiņa koka daļas. Visi darbi jāpabeidz līdz 20.jūnijam.

 

"'Silmaču" muzejs savas pastāvēšanas jubileju skaļi nesvinēs, bet noteikti šis fakts tiks pieminēts. Esam iesaistījušies arī akcijā "Atzeles apceļošana", cerot, ka muzejam būs vairāk apmeklētāju un to izdosies atdzīvināt. Visi, kas akcijā apmeklēs "Silmaču" muzeju, saņems uzlīmi, uz kuras attēlots Abrams. Augustā jau ir pieteikta tūristu grupa no Limbažiem, interesei izrādījuši arī cēsnieki," stāsta S.Āre.

 

Līdz 22.jūnijam būs gatavs arī izdevums "Skroderdienām Silmačos" Druvienā - 25", ko gatavo Ilona Vītola, un tas tiks iespiests Vītola izdevniecībā. Izdevumā būs atkāpe muzeja 25 gadu vēsturē. Būs intervija ar aktieri Uldi Dumpi un aktrisi Veru Singajevsku, kuri piedalījās pirmajā izrādē "Silmaču" estrādē. Atmiņās dalīsies arī vairāki novada cilvēki, piemēram, Juris Graumanis, Raitis Apalups un citi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide