Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skan tālāk par skolas sienām 8

Gulbenes vidusskolas seja – tā gribas teikt par vokāli instrumentālo ansambli “Datl”, kurā muzicē 12 līdz 15 gadus veci dalībnieki. Rudenī, kad notika skolas 70 gadu salidojums, šis muzikālais kolektīvs piedzīvoja triumfa brīdi. Jaunajiem muzikantiem uzgavilēja un ar aplausu vētru uzmundrināja viņus visu vecumu skolasbiedri. Uz savu darbavietu “Datl” uzstāties bija aicinājis arī bijušais Gulbenes vidusskolas skolnieks, tagad Valsts policijas Gulbenes iecirkņa priekšnieks, pulkvedis Ilmārs Ginevičs.

Vēl “Datl” sastāvam daudz koncertu


“Visas dziesmas veltam jums,” uzrunājot policistus viņu profesionālo svētku dienā, sacīja viens no “Datl” dalībniekiem – Aleksis Pusts, kurš pats dzied un spēlē elektrisko ģitāru. “Datl” atskaņoja pavisam piecas dziesmas, tajā skaitā arī ansambļa dalībnieces Līvas Lilijas Graņicas autordziesmu “Mazais cilvēciņš”. Meitene pati šajā kolektīvā gan dzied, gan spēlē elektrisko ģitāru. Pārējie kolektīva dalībnieki ir Dace Medne (basģitāra) un Tīna Strupka (bungas). Šo ansambli vada skolotājs Guntars Mednis. Kā paskaidroja paši bērni, vokāli instrumentālā ansambļa nosaukumu veido viņu četru vārdu pirmie burti – Dace, Aleksis, Tīna, Līva jeb “Datl”.


Pēc koncerta policisti sirsnīgi aplaudēja. Ilmārs Ginēvičs teica: “Mēs esam tagad jūsu fani.”


Ģitārspēli iemāca vietējie muzikanti


“Kopā grupā “Datl” esam vēl tikai gadu, bet jau tik daudz esam piedzīvojuši. Ir bijusi dalība konkursos, koncertos, ir notikušas uzstāšanās ne tikai skolas pasākumos,” “Dzirkstelei” saka “Datl” dalībniece Līva Lilija. Viņa piebilst, ka pie kompozīcijas “Mazais cilvēciņš” viss grupas sastāvs ir licis klāt “savu ideju”. Ierosme radās tāpēc, ka vajadzēja doties uz konkursu/festivālu, kur vajadzēja dziedāt pašsacerētu dziesmu. Liepājas novadā pasākumā “Nīca skan “ ar savu sacerēto dziesmu “Datl” izcīnīta otrā vieta. Līva Lilija savas iemaņas un talantu pilnveido, mācoties mūzikas skolā, kur spēlē klavieres. Viņa arī dziedu novada valsts ģimnāzijas korī "Silver”.


“Kad biju deviņus gadus veca, sāku mācīties ģitārspēli pie Vijāra Griķa, pēc tam apmeklēju individuālās nodarbības pie Grigorija Gorodko. Pie viņa mācos joprojām. Tagad mans mūzikas skolotājs pilsētas vidusskolā ir Guntars Mednis. Gribēju spēlēt ģitāru, jo mans krusttēvs arī to māk, tagad reizē muzicējam kopā,” stāsta Līva Lilija.


Mīļākā ir pašu jaunrades dziesma


“Darbošanās šajā grupā man nozīmē ļoti daudz. Es varu satikties ar saviem draugiem un mēs vienmēr izstāstām cits citam, kā gājis aizvadītajā nedēļā,” “Dzirkstelei” saka “Datl” dalībnieks Aleksis, kurš ir arī mūzikas skolas audzēknis, apgūst klavierspēli, un atzīst, ka domā savu nākotni saistīt ar mūziku. Viņš kādreiz vēlas nodibināt pats savu grupu un kopā ar to apceļot pasauli. Alekša pati mīļākā dziesma ir “Datl” jaunrades dziesma “Mazais cilvēciņš”. “Ģitāru man iemācīja spēlēt pazīstamais Gulbenes mūziķis Grigorijs Gorodko. Vēl es gribētu iemācīties spēlēt saksafonu,” saka puisis.


Dace, kura arī ir “Datl” dalībniece, “Dzirkstelei” saka: “Muzicēšana šajā grupā man rada pozitīvas emocijas, jo piedalāmies dažādos koncertos, pasākumos un parasti mūsu uzstāšanās visiem patīk, tādēļ ir prieks spēlēt. Esmu apguvusi jaunu instrumentu spēli, kas man šķiet ir ļoti noderīgi. Ļoti patīk arī grupas biedri, kuri ir radoši, talantīgi un pozitīvi. Pašlaik vēl neesmu izdomājusi vai savu nākotni saistīšu ar mūziku, bet es vēl domāju, jo tāda iespēja pastāv.”


Grupas dalībniece Tīna par sevi saka: “Man darbošanās grupā man liekas ļoti forša nodarbe. Es neesmu mūzikas skolas audzēkne un vēl neesmu domājusi par to, vai savu nākotni gribētu saistīt ar mūziku.”

Pievieno komentāru

Komentāri 8

skatītājs

Malači!Jums skan super,prieks par mūsu skolas skolniekiem

pirms 5 gadiem, 2014.12.21 14:48

interešu konflikts

Pusts juniors uzspēlē ballīti tēva darba vietā?

pirms 5 gadiem, 2014.12.21 15:40

pele

Bērniem liekat mieru. Vai tiešām nekā svēta nav ?

pirms 5 gadiem, 2014.12.21 16:59

123

Bērni malači! Tā tikai turpināt!

pirms 5 gadiem, 2014.12.21 21:33

zinātāja

Dace un Līva mācās ģimnāzijā, prieks par skolu sadarbību!!!

pirms 5 gadiem, 2014.12.21 20:55

55

Arī Aleksis ir ģimnāzijas audzēknis...

pirms 4 gadiem, 2015.12.16 20:02

....

Pierasta lieta..... bērni no citām skolām..... bet saucas, ka vidusskolas ansamblis.....tā bija arī ar Semjonovas ansambli.

pirms 5 gadiem, 2014.12.23 14:16

Kultūra un izklaide