Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skanēs Maijas Laukmanes dzeja

Gulbenes bibliotēkā 7.oktobrī pulksten 14.00 notiks dzejas pēcpusdiena „Garlaicībai garš deguns", kurā mazajiem lasītājiem būs iespējams tikties ar dzejnieci Maiju Laukmani.

"Bez minētā krājuma bērni ir iecienījuši arī citas šīs autores dzeju grāmatas, piemēram, „Āboli bolās" , „Vējš apmet kūleni", „Skolas soma nelabā omā", „Karūsa ķemmē ūsas" un citas. M.Laukmanes dzejoļi stāsta par visu plašo, brīnumaino pasauli, par mājām un mammu, par kaķi un suni, par vasaru un ziemu, par darbiem un nedarbiem, par bērniem, kas aug kā sēnes pēc lietus," ieinteresē Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa. Ne mazāk interesanti ir arī autores stāsti mazajiem „Guļrūķa miega stāsti", kā arī garstāsti skolēniem „Nekādas pupu mizas", „Svītra pāri" , „Smaidiņu! Izlidos putniņš!". Kolektīvais apmeklējums uz pasākumu jāpiesaka iepriekš.

 

Savukārt pulksten 17.00 uz dzejas vakaru „Es tevi gaidīšu ārpus ikdienas" kopā dzejnieci M.Laukmani ir aicināti pieaugušie. "Maija ir plaši pazīstama literāte, daudzu tautā populāru lirikas krājumu autore. Dzejnieces pasaule ir brīnumu, pārsteigumu un dzejas pilna. Dzeja atver kādas īpašas, uz saskarsmi un pasauli virināmas durvis. Ar dažiem dzejnieces uzrakstītiem vārdiem izmainās gadalaiki - saplaukst pavasaris, uzzied vasara. Tik viegla roka, ar kādu autore raksta dzeju, ir tikai retajam. Un tikai retajam šī roka raksta tik skaisti un dzidri, kā to spēj M.Laukmane - nedaudz smeldzīgi, bet arvien trāpīgi," stāsta I.Krūmiņa.

 

M.Laukmane ir ne tikai iecienīta dzejniece, bet arī bibliotēku darbiniece ar 30 gadu praksi, aktīva sabiedriskā darbiniece, Talsu tautas nama jauniešu teātra „Jandāls" režisore. Kopā ar kolēģi viņa izveidojusi bērnu un jauniešu fantāzijas studiju, organizējusi Rakstniecības skolu Talsos. 2003.gadā ieguvusi O.Vācieša balvu, 2005.gadā bijusi Pastariņa prēmijas laureāte, portāla "Delfi" organizētajā aptaujā 2007.gadā ieguvusi vislasītākās dzejnieces nosaukumu un tajā pašā gadā - balvu dzejā „Gada Uguns dzeja" par krājumu „Sirds bez žoga". M.Laukmanei iznākuši vairāk nekā 30 dzejoļu krājumi gan bērniem, gan pieaugušajiem.

 

Pasākumi notiek projektā „Rakstnieks - dzīves izjūta - lasītājs" ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Gulbenes bibliotēkas atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide